Electrokilar / 14 czerwca 2018

Najwspanialsze utwory Wojciecha Kilara – wybitnego kompozytora muzyki symfonicznej i filmowej tworzącego w Katowicach – w nowoczesnych aranżacjach elektronicznych autorstwa Szymona Padoła, znanego jako 5cet oraz muzyków Orkiestry AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Wojciech Kilar urodził się we Lwowie, jednak większość twórczego życia, aż do śmierci w 2010 roku, spędził w Katowicach. To w tym mieście powstała jego najwspanialsza muzyka kameralna i symfoniczna (m.in. inspirowana folklorem góralskim Orawa), ale także filmowa. Kilar współpracował z najwybitniejszymi reżyserami polskimi: Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim, Krzysztofem Kieślowskim, ale też zagranicznymi: Francisem Fordem Coppolą („Dracula„) czy Jace Campion („Portret damy”).

Projekt ElectroKilar powstał rok temu, z okazji 85. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara. Najwspanialsze utwory skomponowane do filmów (m.in. Draculi w reż. Francisa Forda Coppoli) czy arcydzieła muzyki kameralnej, takie jak Orawa, zabrzmiały w nowych, zaskakujących aranżacjach przygotowanych przez Wiesława Świderskiego oraz Szymona Padoła, znanego jako 5cet. Ten katowicki DJ, kompozytor (m.in. muzyka do filmu „Jesteś Bogiem”) i producent podjął się ryzykownego, ale zakończonego sukcesem zadania włączenia muzyki elektronicznej do twórczości mistrza Kilara. Ich wspólne aranżacje, które wykonuje wraz z Orkiestrą Kameralną AUKSO pod batutą Marka Mosia, otworzyły muzykę Wojciecha Kilara na nowych odbiorców.

[mat. organizatora]

Informacje

Sala koncertowa
Czwartek
14 czerwca 2018 | 21:00

Dyrygent

Marek Moś

Wykonawcy

AUKSO, Katarzyna Moś (wokal), Szymon „5cet” Padoł (elektronika), Wiesław Świderski (opracowanie i aranżacja utworów)

Ceny biletów

15 zł 20 zł 30 zł