Jane Monheit z kwartetem i zespołem NOSPR / Zaduszki Jazzowe w NOSPR

Zapraszamy na koncert uznawanej za jedną z najlepszych i najważniejszych współczesnych wokalistek jazowych Jane Monheit.
Podczas Zaduszek Jazzowych w NOSPR artystka wystąpi z kwartetem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Bilety dostępne w kasie oraz w systemie sprzedaży online od wtorku 19 września br.

Jane Monheit ma na swoim koncie wiele znakomitych osiągnięć, dzięki którym dziś uznawana jest za jedną z najlepszych i najważniejszych współczesnych wokalistek. Nowy album tej pochodzącej z Long Island artystki, The Songbook Sessions: Ella Fitzgerald – pierwszy, jaki ukazał się z logo jej własnej wytwórni Emerald City Records – pod względem artystycznym zaskoczył nawet ją samą. Długo nosiła się z zamiarem nagrania płyty na cześć Elli Fitzgerald. Gdy dorastała, ukochane albumy tej wokalistki były dla niej „ważne niczym Biblia” i nigdy nie przestały na nią działać.

Nowym krążkiem Monheit składa radosny hołd Elli Fitzgerald, kreśląc jednocześnie swój własny wyrazisty wizerunek, w czym pomaga jej producent, aranżer i wybitny trębacz Nicholas Payton. Podjąwszy decyzję o realizacji wymarzonego projektu, artystka nie miała problemu z wyborem tytułów. „Niemal od ręki” wskazała 25 utworów, z których następnie z Paytonem niezależnie wybrali po dwanaście, a ostateczną listę ustalili wspólnie.

Informacje

Sala koncertowa
Sobota
4 listopada 2017 | 19:30

Dyrygent

Szymon Bywalec

Wykonawcy

Jane Monheit feat. Michael Kanan (fortepian), Neal Miner (bas), Rick Montalbano (perkusja)
NOSPR

Ceny biletów

60 zł 80 zł 100 zł 120 zł