NOSPR / Włodek Pawlik Trio / Randy Brecker / Night in Calisia / 4 grudnia 2016

Zapraszamy na długo oczekiwaną katowicką premierę niezwykłego projektu Night in Calisia - kompozycji Włodka Pawlika, która zdobyła Nagrodę Grammy w roku 2014 - pierwszą dla polskiego jazzu!

Wystąpią: światowa legenda - slynny amerykański trębacz Randy BreckerWlodek Pawlik Trio oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

 

Projekt Night in Calisia jest przedsięwzięciem stricte okolicznościowym, skomponowanym przeze mnie na zamówienie Prezydenta miasta Kalisza z okazji 1850 rocznicy powstania miasta. Zazwyczaj tak się dzieje, że utwory komponowane na zamówienie z okazji historycznie doniosłych wydarzeń są traktowane przez kompozytorów wyjątkowo poważnie,wręcz patetycznie.Stąd też bierze się skłonność do epatowania odbiorców monumentalnymi formami, wspartymi często podniosłą, niekiedy kiczowatą literacką lub historyczną symboliką. Postanowiłem, trochę przewrotnie, stworzyć dzieło którego istotą będzie przede wszystkim instrumentalna, jazzowo- orkiestrowa narracja,nawiązująca do wędrówki w antycznych czasach rzymskich kupców z Południa na Północ w poszukiwaniu drogocennego wtedy bursztynu.
Dzieło to komponowałem pod kątem fantastycznych umiejętności wirtuozowskich i improwizatorskich   mojego wieloletniego przyjaciela,legendarnego trębacza jazzowego Randy Breckera.


Night in Calisia to 6 rozbudowanych formalnie jazzowych utworów ,które w tytułach oddają moją filozofię opowieści o starożytnym Kaliszu, najstarszym polskim mieście położonym na trasie kupieckiego Bursztynowego Szlaku. Mam nadzieję, że konwencja którą przyjąłem komponując to dzieło, przekona Państwa do przyłączenia się do tej jedynej w swoim rodzaju muzycznej wędrówki [Włodek Pawlik]

Informacje

Sala koncertowa
Niedziela
4 grudnia 2016 | 19:30

Dyrygent

Alexander Humala

Wykonawcy

NOSPR, Włodek Pawlik Trio
Włodek Pawlik fortepian
Paweł Pańta kontrabas
Cezary Konrad perkusja
Łukasz Zimnik flet
Randy Brecker trąbka
Łukasz Pawlik fortepian

Ceny biletów

100 zł 130 zł 160 zł 200 zł