Ta strona korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Przeczytaj więcej.
Kup bilet

Aktualność - NOSPR

Julia Fischer w NOSPR!

16 listopada w sali koncertowej NOSPR wystąpi gwiazda światowej wiolinistyki Julia Fischer!

Julia Fischer to z pewnością jedna z najważniejszych osobowości współczesnej wiolinistyki. Artystka swoją muzyczną edukację rozpoczęła w wieku zaledwie 3 lat, nie tylko w zakresie sztuki skrzypcowej, ale i fortepianu.

Jako skrzypaczka współpracuje z najważniejszymi orkiestrami i dyrygentami: Berliner Philharmoniker pod batutą Sir Simona Rattle’a, czy Wiener Philharmoniker, z którą w maju 2013 roku pod batutą dyrygenta i kompozytora Esy-Pekki Salonena wykonała jego Koncert skrzypcowy oraz Koncert skrzypcowy Beethovena. 

Mistrzowstwo Fischer w dwóch muzycznych światach, świecie wiolinistyki i pianistyki, mogli podziwiać w 2008 roku słuchacze zgromadzeni we frankfurckiej Alte Oper. Artystka wsytąpiła wówczas z programem złożonym z Koncertu fortepianowego Griega i III Koncertu skrzypcowego Saint- Saënsa, budząc zachwyt krytyków i melomanów. Koncert został zarejestrowany przez wytwórnię Decca, z którą artystka jest związana od 2009 wyłącznym kontraktem nagraniowym.

16 listopada w NOSPR artystka wystąpi wraz ze znakomitym Arisem Alexandrem Blettenbergiem, młodym pianistą o niemiecko-greckich korzeniach, znanego z łączenia dwóch artystycznych ról: pianisty i dyrygenta, który w swojej karierze koncertował w salach takich jak Wigmore Hall London, czy Konzerthaus Berlin.

Tego wieczoru w wykonaniu Julii Fischer i Arisa Alexandra Blettenberga usłyszymy sonaty W.A. Mozarta, G. Fauré'go, F. Poulenca i F. Schuberta.

Bilety

Co słychać ?

Julia Fischer w NOSPR!

Julia Fischer w NOSPR!

Zapraszamy na recital Julii Fischer, czyli jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w sezonie artystycznym 2019/2020!

Spotkania przed abonamentowymi koncertami.

Spotkania przed abonamentowymi koncertami.

Towarzystwo Przyjaciół NOSPR zaprasza na spotkania przed abonamentowymi koncertami! 

ECM 50: Maciej Obara Quartet - Three Crowns

ECM 50: Maciej Obara Quartet - Three Crowns

Zapraszamy na wyjątkowy koncert premierowy w ramach serii JazzKLUB!