Zaduszki Jazzowe w NOSPR

Zaduszki Jazzowe po raz kolejny zagoszczą w siedzibie NOSPR!

Cykl koncertów jazzowych rozpocznie się występem 2 listopada Pharoah Sanders Quartet! Obecnie zafascynowany liryzmem Pharoah Sanders to amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy, znany z jednego z najbardziej charakterystycznych brzmień saksofonu tenorowego w jazzie. Jego muzyka to istna fuzja gatunków łącząca w sobie soul, bepop, jazz-rock, awangardę jazzową, i muzykę świata. Pharoah Sanders Quartet tworzy wraz z Williamem Hendersonem, Oli Hayhurstem, Gene Calderazzo.

Drugim artystą wielkiego formatu, który wystąpi 3 listopada jest Al Di Meola, jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych na świecie! Wraz z instrumentalistami NOSPR, Kevinem Seddiki, Fausto Beccalossi przeniesie nas w swój nowy świat „szczęścia muzycznego”, zawartego w pięknych dźwiękach!

Koncerty Polskie to tytuł koncertu, który odbędzie się w ramach Zaduszek jazzowych 4 listopada! W wykonaniu NOSPR pod batutą Alexandra Humali oraz Mateusza Smoczyńskiego, Henryka Miśkiewicza, Joachima Kühn’a, Sławomira Kurkiewicza i Michała Miśkiewicza usłyszymy utwory Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Zbigniewa Seiferta i Mateusza Smoczyńskiego.

Ostatni koncert z cyklu Zaduszek Jazzowych odbędzie się 6 listopada. Na scenie zagoszczą - Ida Nielsen, Mika Vandborg, Patrick Dorcean oraz Kuku Agami! Ida Nielsen Show, to eksperymentalne połączenie jazzu z rapem i recytacją.

Bilety dostępne w sprzedaży online i w kasie NOSPR już od 20 września br.!

data informacje
02.LIS
piątek
19:30
03.LIS
sobota
20:00
Brak miejsc
04.LIS
niedziela
19:30
06.LIS
wtorek
19:30
Brak miejsc