A Tribute to Andrzej Przybielski

Sala kameralna
wtorek
10 kwietnia 2018 | godz. 19:30
A Tribute to Andrzej Przybielski

Program

5 listopada 2016 odbyła się premiera płyty „Tribute to Andrzej Przybielski Volume 1”. Album, dedykowany wybitnemu trębaczowi, powstał z inicjatywy młodego muzyka Macieja Fortuny. Nagrany materiał zawiera zarówno utwory Przybielskiego, jak i kompozycje oparte na jego improwizacjach. Wszystkie zostały zaaranżowane na nonet jazzowy, w którego skład tworzy sześciu znakomitych trębaczy oraz sekcja rytmiczna, współpracująca wcześniej z Przybielskim. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty (m.in. „Motyw Afro”, „Afro Blues”, „W Arce”) oraz inne kompozycje, w tym temat jazzu tradycyjnego wykonywany niegdyś przez trębacza w stylistyce dixielandowej. W programie znajdzie się również aranżacja Hejnału Bydgoszczy, miasta, z którego pochodził artysta.

Andrzej Przybielski (1944-2011), legendarny trębacz związany z polską sceną awangardową. Występował i nagrywał m.in. z Tomaszem Stańką, Andrzejem Kurylewiczem, Helmutem Nadolskim, Czesławem Niemenem, braćmi Olesiami. Do końca życia koncertował z Asocjacją, autorskim projektem współtworzonym przez Grzegorza Daronia i Grzegorza Nadolnego.

 

Bogdan Chmura

Wykonawcy

Wojciech Jachna (trąbka), Tomasz Kudyk (trąbka), Piotr Schmidt (trąbka), Maurycy Wójciński (trąbka), Maciej Fortuna (trąbka) Marcin Gawdzis (trąbka), Jakub Kujawa (gitara), Grzegorz Nadolny (kontrabas), Grzegorz Daroń (perkusja)

Ceny biletów

25 zł