Gyeonggi Philharmonic Orchestra / Shiyeon Sung

Sala koncertowa
piątek
15 września 2017 | godz. 19:30
Gyeonggi Philharmonic Orchestra / Shiyeon Sung

Program

Isang Yun Réak

Toshio Hosokawa Klage na sopran i orkiestrę

Béla Bartók – Koncert na orkiestrę

 

Zapraszamy Państwa na koncert jednej z najlepszych azjatyckich orkiestr - koreańskiej Gyeonggi Philharmonic Orchestra. Orkiestrze towarzyszyć będzie koreańska sopranistka o międzynarodowej renomie Yeree Suh. Całość poprowadzi dyrektor artystyczny orkiestry, laureatka słynnych konkursów dla dyrygentów: im. Sir George'a Soltiego i im. Gustawa Mahlera w Bambergu Shiyeon Sung.

Gyeonggi Philharmonic Orchestra - założona w październiku 1997 r., pod kierownictwem Generalnego Dyrektora Muzycznego Shiyeon Sung, prezentuje bardzo szeroki repertuar – uwagę zespołu przyciąga zarówno kanon literatury muzycznej, jak i stanowiące wyzwanie artystyczne śmiałe poszukiwania.

Orkiestra – uznana za jeden z wiodących azjatyckich zespołów symfonicznych – przoduje w niestereotypowym podejściu do układania programów, oferując w nich szeroki zakres programowy, który odzwierciedla jej maestrię. Gyeonggi Philharmonic Orchestra koncertuje w kraju i za granicą. Od czasów swego pierwszego wyjazdu do Chin i Stanów Zjednoczonych w 2008 roku, wystąpiła już w sześciu innych krajach – m.in. Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Japonii. W Chinach zespół koncertował w Szanghaju, Ningbo i Hangzhou, w Stanach Zjednoczonych – w Walt Disney Concert Hall i Wilshire Ebell Theatre w Los Angeles (2008). W 2009 r. zespół odwiedził Hiszpanię – grał w Walencji i uczestniczył w Festiwalu Muzycznym w Toledo. W roku następnym zespół ponownie wystąpił w Szanghaju oraz Suzhou i Pekinie, był zaproszony do Włoch (koncerty i festiwale muzyczne w Civitavecchia, Cividale i Pistoi) oraz Słowenii (występy w Lubljanie). W 2014 r. Gyeonggi Philharmonic Orchestra reprezentowała Koreę na japońskim festiwalu Asia Orchestra Week. W 2015 wystąpiła w Filharmonii Berlińskiej oraz wzięła udział w Saar Music Festival, natomiast w 2016 w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Tongyeong. Podczas Światowych Dni Muzyki ISCM przedstawiła premiery dzieł Randolpha Petersa, Elżbiety Sikory, Richarda Rinvosa i Niny Šenk. Na pierwszej płycie Gyeonggi Philharmonic Orchestdra, wydanej przez wytwórnię Decca, znalazła się V Symfonia Gustava Mahlera.

Bilety w cenach 20, 15 i 10 zł. 

Dyrygent

Wykonawcy

Gyeonggi Philharmonic Orchestra

Ceny biletów

10 zł 15 zł 20 zł