Wojciech Niedziela-Piotr Matusik Jazz Piano Duo

Sala kameralna
wtorek
12 czerwca 2018 | godz. 19:30
Wojciech Niedziela-Piotr Matusik Jazz Piano Duo

Program

Wojciech  Niedziela, pianista, kompozytor, od 2014 profesor sztuk muzycznych w Instytucie Jazzu AM w Katowicach. Aktywny na scenie jazzowej od lat 80. Wieloletni lider zespołu New Presentation. Koncertował w kilkunastu krajach Europy, w USA i na Kubie. Grał w słynnych klubach jazzowych: Birdland (Nowy Jork), New Morning (Paryż),  Montmartre (Kopenhaga), Blues Alley (Waszyngton). Laureat Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Konkursu w Leverkusen; wielokrotnie nominowany do Nagrody Fryderyka. Obecnie występuje w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Piotra Schmidta i Arka Skolika. Obok działalności koncertowej i fonograficznej (nagrał ok. 40 płyt, w tym 4 autorskie) prowadzi intensywną działalność dydaktyczną.

Piotr Matusik, pianista młodego pokolenia, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Niedzieli.  Znakomicie odnajduje się zarówno w akustycznej formacji skrzypka Bartosza Dworaka (album „Polished”), jak i w roli lidera własnego Kwartetu (album „Tribute to Chick Corea”). Tworzy również muzyką alternatywną i elektroniczną. Jest laureatem I Nagrody Novum Jazz Festival w Łomży (2014) i zdobywcą  I miejsca Międzynarodowego Konkursu na Kompozycję Jazzową BJAZZ 2016 (Belgia).

 

Duet Wojciech Niedziela-Piotr Matusik zaprezentuje własne kompozycje i standardy jazzu, muzykę opartą na improwizacji, pełną barw i wirtuozowskich popisów.

 

Bogdan Chmura

Wykonawcy

Wojciech Niedziela-Piotr Matusik Jazz Piano Duo
Wojciech Niedziela fortepian
Piotr Matusik fortepian

Ceny biletów

20 zł