Piotr Wyleżoł Trio feat. Dayna Stephens

Sala kameralna
wtorek
29 maja 2018 | godz. 19:30
Piotr Wyleżoł Trio feat. Dayna Stephens

Program

Piotr Wyleżoł, znakomity pianista, kompozytor, lider, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Grał w zespołach Janusza Muniaka, Jarosława Śmietany i Nigela Kennedy`ego. Prowadzi własne Trio i formacje, do których zaprasza wybitnych muzyków polskich i amerykańskich. Doskonale sprawdza się w roli solisty (album „Improludes”, 2014). Współpracował m.in. z Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańką, Adamem Pierończykiem, Billym Hartem, Edem Schullerem, Johnem Purcellem. Jego najnowsza płyta "Human Things" ukazała się w legendarnej serii Polish Jazz.
www.piotrwylezol.com

Michał Barański, czołowy kontrabasista i gitarzysta basowy. Grał m.in. z Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Benniem Maupinem, Mike`em Sternem.

Łukasz Żyta, ceniony perkusista. Ukończył Instytut Jazzu AM w Katowicach. W 1995 wraz z zespołem Joint Venture zdobył I miejsce na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Współpracował z całą czołówką polskiego jazzu, był członkiem Kwartetu Benniego Maupina. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji AM w Krakowie.

Dayna Stephens, amerykański saksofonista tenorowy, kompozytor, lider. Studiował w Berklee School of Music i w Thelonious Monk Institute of Jazz. Grał  m.in. z Kennym Barronem, Erikiem Harlandem, Geraldem Claytonem, Julianem Lage`em. Nagrał siedem autorskich albumów.

 

Bogdan Chmura

Wykonawcy

Piotr Wyleżoł Trio feat. Dayna Stephens
Piotr Wyleżoł fortepian
Michał Barański kontrabas
Dayna Stephens saksofon

Ceny biletów

25 zł