Symfoniczna Rawa / Inauguracja 34. Rawa Blues Festival

Sala koncertowa
piątek
10 października 2014 | godz. 20:30
Symfoniczna Rawa / Inauguracja 34. Rawa Blues Festival

Program

Festiwal Otwarcia

Informacje o programie festiwalu


Sprzedaż biletów na koncert prowadzi Ticketpro.pl

Ceny biletów do 31.08.: 40 zł, 60 zł, 80 zł, 100 zł
Ceny biletów od 1.09.: 70 zł, 90 zł, 110 zł


 

Rawa Blues Festival wraca w tym roku do dwudniowej formuły. 10 października bluesa będzie można posłuchać w niezwykłym miejscu - nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wystąpią Irek Dudek oraz amerykański gitarzysta i wokalista Eric Bibb.

Koncert inauguracyjny Rawy Blues wpisuje się w miesięczny Festiwal Otwarcia NOSPR. Irek Dudek - organizacyjny i artystyczny dyrektor Rawy - od paru lat nosił się z pomysłem, by rozszerzyć formułę śląskiego święta bluesa i znaleźć odpowiednie miejsce, w którym można w pełni wyeksponować twórczość artystów parających się ambitniejszymi odmianami gatunku. Sala NOSPR takie warunki spełnia w stu procentach.

Pierwszego dnia festiwalu będzie okazja, by posłuchać dwóch jakże różnych koncertów. W muzyce Erika Bibba, który na Śląsku zagra w trio, słychać – oprócz bluesa rzecz jasna – wpływy muzyki folkowej, country, folku i jazzu. Artysta ma na koncie ponad 30 płyt, w 1997 roku był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy. Koncertował między innymi z Rayem Charlesem i Robertem Crayem.

Irek Dudek po latach wraca do projektu Symphonic Blues, który w latach 90. przyniósł mu spore uznanie na Zachodzie. Na scenie będzie mu towarzyszyć Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. [Robert Dłucik]

    

Dyrygent

Krzesimir Dębski

Wykonawcy

NOSPR
Irek Dudek wokal
Eric Bibb gitara