AN EVENING WITH PAT METHENY / ZADUSZKI JAZZOWE W NOSPR

Sala koncertowa
czwartek
2 listopada 2017 | godz. 19:30
AN EVENING WITH PAT METHENY / ZADUSZKI JAZZOWE W NOSPR

Program

Przed nami kolejne wielkie jazzowe święto!

Już w listopadzie w sali koncertowej NOSPR ramach Zaduszek Jazzowych wystąpi Pat Metheny, legendarny gitarzysta, dwudziestokrotny zdobywca nagrody Grammy, artysta wyróżniony niedawno przez magazyn Downbeat, który umieścił go na swojej liście najbardziej zasłużonych muzyków jazzowych. Jest najmłodszym z wyróżnionych i jednym z zaledwie czterech gitarzystów. Podczas tournée wykona utwory z różnych okresów swojej kariery.

Po ogromnym sukcesie, jaki odniosły wyróżnione nagrodą Grammy płyty Unity Band i Unity Group, i licznych tournée odbytych potem, Metheny zawiesił na rok swoje podróże koncertowe w 2015 r. Mimo to stworzył wtedy cieszące się uznaniem krytyków wielkich rozmiarów dzieło Hommage dla Eberharda Webera i wykonywał je w Europie, Japonii i Ameryce. Był również artystą-rezydentem na Detroit Jazz Festival, występując z własnymi zespołami, długoletnim współpracownikiem Garym Burtonem i w nowo utoworzonym duecie z legendarnym kontrabasistą Milesa Davisa, Ronem Carterem.

W tym roku do Metheny’ego ponownie dołączy jego perkusista, Antonio Sanchez, który towarzyszy mu w różnych przedsięwzięciach artystycznych nieprzerwanie od 2000 r., a także Linda Oh, australijska kontrabasistka malezyjskiego pochodzenia, od kilku lat czynnie działająca na nowojorskiej scenie muzycznej, koncertująca z wieloma czołowymi wykonawcami Stanów Zjednoczonych. Ostatnim członkiem zespołu jest brytyjski pianista Gwilym Simcock, jeden z najciekawszych młodych pianistów, jacy od wielu lat pojawili się na brytyjskiej scenie muzycznej.

Bilety w cenach: 280, 240, 190, 150 i 100 zł dostępne  w kasie oraz w systemie sprzedaży online.

Wykonawcy

Linda Oh kontrabas
Brak miejsc