Scena Regionalna WOMEX / Osama Abdulrasol Quintet / Haz'art Trio! / Wozniak/Wachowiak/Kinaszewska

Sala kameralna
sobota
28 października 2017 | godz. 21:00
Scena Regionalna WOMEX / Osama Abdulrasol Quintet / Haz'art Trio! / Wozniak/Wachowiak/Kinaszewska

Program

21:00 Osama Abdulrasol Quintet

22:30 Haz'art Trio!

00:00 Wozniak/Wachowiak/Kinaszewska

 

Wstęp na wszystkie koncerty odbywające się na scenie regionalnej, jest możliwy jedynie dla osób będących oficjalnymi delegatami WOMEX.

 

Od 25 do 29 października 2017 Katowice będą  gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo).

 

WOMEX należy do ścisłej czołówki imprez o charakterze branżowym, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku przyciąga do jednego wybranego miasta w Europie tysiące wielbicieli world music z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. WOMEX to koncerty, konferencja i impreza targowa, dedykowana specjalistom, ale otwarta również dla miłośników muzyki.

Katowice będą pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się to wydarzenie.

WOMEX jest wydarzeniem o ogromny rozmachu. W 2015 roku, Budapeszcie brało w nich udział ponad 2 500 delegatów reprezentujących 1 500 przedsiębiorstw z 90 krajów. Na 7 scenach swoją muzykę zaprezentowało 280 artystów z 50 państw. WOMEX przyciągnął też 320 dziennikarzy krajowych i zagranicznych.

Wydarzenie jest organizowane od 1994 roku. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Berlinie, Sewilli czy Kopenhadze. 

 

Targi WOMEX w Katowicach będą miały miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. 

Wykonawcy

Osama Abdulrasol Quintet / Haz'art Trio! / Wozniak/Wachowiak/Kinaszewska