Oficjalna Selekcja WOMEX / Valentin Clastrier,Steven Kamperman / Victoria Hanna / Night

Sala koncertowa
sobota
28 października 2017 | godz. 21:30
Oficjalna Selekcja WOMEX / Valentin Clastrier,Steven Kamperman  / Victoria Hanna / Night

Program

21.30 Valentin Clastrier/Steven Kamperman

23.00 Victoria Hanna

00.30 Night

 

Informacje o artytach:

Valentin Clastrier/Steven Kamperman (Francja)

Valentin Clastrier jest jednym z niewielu artystów na świecie specjalizujących się we współczesnej muzyce na lirę korbową. Po raz pierwszy poznał ten instrument w 1970 roku, po rozpoczęciu kariery gitarzysty w zespole Jacquesa Brela. Przez lata przekształcał go aż do osiągnięcia obecnej formy, czyli 27-strunowej, elektro-akustycznej maszyny. Powstał muzyczny pojazd o ogromnych możliwościach: orkiestrowym zakresie, innowacyjnych możliwościach dźwiękowych dzięki wykorzystaniu przetworzonych dźwięków i melodii chromatycznych, które wykorzystuje w ramach swojej współpracy z holenderskim klarnecistą, kompozytorem i improwizatorem Stevenem Kampermanem.

Victoria Hanna (Izrael)

Wokalistka w unikalny sposób wprowadza do swojej muzyki święte teksty, modlitwy i pieśni hebrajskie, umieszczając je w całkowicie nowoczesnym kontekście, dodając i łącząc ze sobą teatr, muzykę oraz mowę. Występowała w największych salach koncertowych, teatrach oraz podczas międzynarodowych festiwali na całym świecie.

Night (Nepal)

Night to new-schoolowy zespół folkowy, który koncentruje się na wykorzystaniu tradycyjnych nepalskich instrumentów i promowaniu instrumentów wśród nowej publiczności. Nagrane przez nich utwory zapewniły im pokaźną publiczność obejmującą zarówno fanów metalu, jak i przedstawicieli klasy robotniczej.

 

Ceny biletów

80 zł 90 zł 100 zł