Oficjalna Selekcja WOMEX / Black Flower / Carnatic Nomad – Jyotsna Srikanth / Alireza Ghorbani

Sala koncertowa
piątek
27 października 2017 | godz. 21:30
Oficjalna Selekcja WOMEX / Black Flower / Carnatic Nomad – Jyotsna Srikanth / Alireza Ghorbani

Program

21.30 Black Flower

23.00 Carnatic Nomad – Jyotsna Srikanth

00.30 Alireza Ghorbani

 

Informacje o artystach:

Black Flower (Belgia)

Zespół tworzy oryginalną muzykę będącą żywą, hipnotyczną i zróżnicowaną mieszanką ethio-jazzu (czyli etiopskiej odmiany jazu), afrobeatu, muzyki orientalnej i dubu, naginając wszelkie zasady w celu uzyskania dobrego efektu i zapewnienia możliwości wykorzystania jej do celów odwiecznego ludzkiego rytuału, jakim jest taniec.

Carnatic Nomad – Jyotsna Srikanth (Indie)

Niezwykle wszechstronna skrzypaczka i kompozytorka Jyotsna Srikanth wychowała się w Bangalurze w południowych Indiach i już od najmłodszych lat kształciła się w duchu tradycyjnej karnatyckiej muzyki klasycznej. Później studiowała zachodnią muzykę klasyczną i stworzyła setki ścieżek muzycznych do bollywoodzkich filmów, zanim przeprowadziła się do Londynu. Od tego momentu jest niestrudzonym ambasadorem muzyki karnatyckiej, występując w największych salach koncertowych na świecie.

Alireza Ghorbani (Iran)

Dzięki rodzinnym tradycjom Alireza Ghorbani od dzieciństwa miał kontakt ze sztuką recytacji Koranu, a w wieku 30 lat stał się jednym z najważniejszych wykonawców perskiej muzyki. Jego bardzo różnorodny repertuar obejmuje Radif i Tasnif, wymagające opanowania specjalnych technik śpiewu, z którymi muzyk doskonale sobie radzi. Występuje zarówno w małym zespole z czterema muzykami, jak również z irańską orkiestrą narodową.

 

 

Wykonawcy

Black Flower, Carnatic Nomad – Jyotsna Srikanth, Alireza Ghorbani

Ceny biletów

80 zł 90 zł 100 zł