Orkiestra Muzyki Nowej / Bajki muzyczne

Sala kameralna
sobota
3 czerwca 2017 | godz. 17:00
Orkiestra Muzyki Nowej / Bajki muzyczne

Program

Joanna SzymalaPieśni dziecięce na sopran i orkiestrę kameralną (sł. Maria Konopnicka)

Jarosław Siwiński Ornitologia  cna sopran i orkiestrę kameralną (sł. Małgorzata Kołcz)

***

Adrian Robak Hydrologia - muzyczna bajka o wodzie na sopran, orkiestrę kameralną i głos mówiony (live lub z taśmy); (sł. Maya Baczyńska, partia mówiona Beata Kozłowska, choreografia Barbara Dutkiewicz, wykonanie Iga Eckert, Olga Czech)

Anna Maria Huszcza Owadologia czyli świat widziany oczami Komarzycy  na sopran i orkiestrę kameralną (sł. Anna Maria Huszcza)

Na koncert rodzinny składają się opowieści o świecie przyrody: utwory o owadach, ptakach i świecie wodnym. Młodzi kompozytorzy proponują słuchaczom niecodzienną grę wyobraźni – zabawę dźwiękiem, tekstem, kolorami, melodiami i instrumentami…

Pieśni dziecięce Joanny Szymali napisane do słów Marii Konopnickiej opowiadają o świecie przyrody oraz zjawisk z nią związanych, co uwidocznione jest w kolejnych tytułach: Dzień dobry, W lecie, Tęcza i Dobranoc. Świat radosny i jasny – zarówno w poezji jak i muzyce.

Jarosław Siwiński znany jest między innymi z projektów multimedialnych łączących muzykę improwizowaną z ewelmentami wizualnymi. Ornitologia to muzyczna opowieść o świecie ptaków. Autorką tekstu jest Małgorzata Korcz – poetka i kontrabasistka. Utwór  ukazuje pasjonującą grę skojarzeń,  łączy różne formy faktur i form muzycznych, kolorów i świergotów. Całość może być niezwykłą pożywką dla wyobraźni, nie tylko dziecięcej.

Owadologia Anny Marii Huszczy opowiada historię Pani Komarzycy, która na swojej drodze spotyka Żuka Mruka, Panieneczkę Biedroneczkę i inne dziwne stwory. A Hydrologia Adriana Robaka, napisana do słów Mai Baczyńskiej opowiada o wodnym żywiole. Tę powieść muzyczną wspiera choreografia przygotowana przez Barbarę Dutkiewicz, której wykonawczyniami będą Iga Eckert oraz Olga Czech. [Magdalena Stochniol]

Dyrygent

Maciej Tomasiewicz

Wykonawcy

Orkiestra Muzyki Nowej, Joanna Freszel (sopran)

Ceny biletów

10 zł