Wojtek Mazolewski / Chaos Pełen Idei - koncert jubileuszowy

Sala koncertowa
niedziela
23 kwietnia 2017 | godz. 19:00
Wojtek Mazolewski / Chaos Pełen Idei - koncert jubileuszowy

Program

Wojtek Mazolewski - jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich jazzmenów. Pierwsze kroki na scenie stawiał jako dziesięciolatek w punkowej kapeli. Ten trójmiejski basista i kompozytor, założyciel lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet, od lat bawi się jazzem, eksperymentuje, porywając do muzyki młodych słuchaczy.

 

 

W „Gazecie Wyborczej” napisano o nim: 

„Mazolewski zredefiniował jazzową formę i nadał jej nowoczesny kształt oraz otworzył słuchacza na, do tej pory uznawaną za hermetyczną, odmianę muzyki. Oswoił jazz i wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz… łamy prasy popularnej.” 

Gra z najlepszymi, nieustannie jeździ po świecie z koncertami, ostatnio odwiedził Chiny, Japonię i Amerykę Południową. W kraju na każdy jego koncert stawiają się tłumy wiernych fanów.

Mazolewskiego doceniają również media. Przyznano mu m.in. nagrodę III Programu PR za „Monster of Jazz”, trzykrotnie wygrywał ze swoim Pink Freud w kategorii najlepszy zespół elektryczny według prestiżowego „Jazz Forum”, od kapituły Stowarzyszenia Melomani otrzymał Jazzowego Oscara oraz od radiowej „Trójki” nagrodę Mateusza. Za ostatni album „Polka” nagrany z Wojtek Mazolewski Quintet zdobył prestiżową Złotą Płytę.

"Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów." - JazzSoul.pl

W tym roku Wojtek Mazolewski obchodzi czterdzieste urodziny. To dobry moment na podsumowania i muzyczne świętowanie. Tym razem do wspólnego grania z okazji swojego święta zaprosił genialnych gości. Zapisem ich wspólnego grania jest nowa płyta Chaos Pełen Idei, którą po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń. Nie dziwi więc fakt, że na swoje 40 urodziny przygotował wyjątkowy album jakiego jeszcze w Polsce nie było. Płyta pełna jest muzycznych niespodzianek gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hiphopem.

"Słuchając tego albumu odrzućcie swoje obawy i uprzedzenia bo muzyka to głos wolności… o tym jest ta płyta.” - podsumowuje Wojtek Mazolewski.

Podczas jubileuszowego koncertu w sali NOSPR w Katowicach Wojtek Mazolewski wystąpi z zespołem w składzie:

Joanna Duda - piano

Marek Pospieszalski - saksofon

Oskar Torok - trąbka

Kuba Janicki - perkusja

a towarzyszyć mu będą zaproszeni, wyjątkowi Artyści: Justyna Święs (The Dumplings), Ania Rusowicz, Misia Furtak, Vienio oraz John Porter i Piotr Zioła.

 

Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna Art Projekt ​

Wykonawcy

Wojtek Mazolewski - kontrabas, Joanna Duda - piano, Marek Pospieszalski - saksofon, Oskar Torok - trąbka, Kuba Janicki - perkusja

Ceny biletów

110 zł 120 zł 130 zł