Spektakl „Gwiezdny Źrebak” z cyklu „Zorka dziewczynka z gwiazd”

Sala koncertowa
niedziela
5 marca 2017 | godz. 15:00
Spektakl „Gwiezdny Źrebak” z cyklu „Zorka dziewczynka z gwiazd”

Program

W nowej odsłonie powracają cieszące się ogromną popularnością spektakle z cyklu „Zorka Dziewczynka z Gwiazd...”
5 marca w Sali Koncertowej NOSPR pojawi się jeden z nich pt. „Gwiezdny źrebak”. W roli Zorki wystąpi znakomita Dominika Kluźniak.

Towarzyszyć jej będą niezwykle utalentowani muzycy, którzy zaprezentują perełki muzyki klasycznej, etnicznej i alternatywnej, między innymi: Kasia Stankiewicz, Novika i Sambor Dudziński.
Pojawią się także fragmenty radiowej, kultowej już audycji „Dzieci wiedzą lepiej” oraz bohaterowie baśni i legend z najbardziej odległych zakątków świata.

W marcowy weekend NOSPR zaprasza na artystyczną przygodę  z Zorką w spektaklu „Gwiezdny źrebak”. Poszukując go, Dziewczynka przemierzy cały świat. Odwiedzi Tuaregów, błękitnych rycerzy pustyni, wyznawców gwiazdy Syriusza - Dogonów, a świecący plankton wskaże jej drogę do gwiazd. To właśnie patrząc w gwiazdy Zorka zrozumie, że Ziemia jest niezwykle pięknym miejscem we Wszechświecie, ale   czy dziewczynka znajdzie swoje ukochane gwiazdy? Czy odkryje tajemnicę porwania Gwiezdnego Źrebaka? Na pewno łatwiej jej będzie z pomocą najmłodszych widzów. Serdecznie zapraszamy na te niecodzienne poszukiwania skradzionych gwiazd…


Skąd się wzięła Zorka?  Dziewczynka z Gwiazd jest urocza, delikatna, z burzą śnieżnobiałych dredów na dziecięcej główce. W kieszeniach ma okruszki gwiezdnego pyłu, bo właśnie spadła z nieba na mrugającej gwiazdce. Teraz czeka na Ciebie, aby móc przyjrzeć Ci się z bliska. A może nawet... zaprzyjaźnić? Zaprowadzą Cię do niej przepiękna muzyka z najbardziej egzotycznych zakątków świata, ale także ta, którą stworzyli najwięksi mistrzowie wszechczasów: Bach, Verdi, Haendel, Mozart, oraz bohaterowie programu „Dzieci wiedzą lepiej”. Zaprowadzi Cię do niej ciekawość świata, którą Ty na pewno w sobie masz...

Muzyczne spotkania poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, znana z Trójkowych audycji „Dzieci wiedzą lepiej” i „Zagadkowa niedziela”, współautorka telewizyjnego show, które współprowadziła z Wojciechem Mannem pt. „Duże Dzieci”

 

Bilety w cenie: 35 zł - normalny 25 zł ulgowy, dziecko do lat 3 na kolanach rodzica - bezpłatnie

 

Scenariusz i reżyseria – Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:

Zorka, Dziewczynka z Gwiazd – Dominika Kluźniak

Kasia, przyjaciółka Zorki - Katarzyna Stoparczyk

Anioł – Kasia Stankiewicz

Pani Zła – Novika

Sopran – Ewelina Siedlecka

Bas – Artur Janda

Fortepian – Aleksandra Dąbrowska

Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści – Sambor Dudziński, Wojtek

Król, Artur Gierczak

Taniec – Teatr AKT - Agnieszka Musiałowicz i Marta Suzin​

Ceny biletów

25 zł 35 zł