Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert pedagogów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach

Sala kameralna
wtorek
6 czerwca 2017 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert pedagogów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach

Program

Piotr Wojtasik (1964) wybitny trębacz, kompozytor, lider, pedagog. Występował i nagrywał z m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Maciejem Sikałą, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Dave`em Liebmanem, Busterem Williamsem, Steve`em Lace`em, Billym Harperem, Reggiem Workmanem, Garym Bartzem, Johnem Betschem. Nagrał dziesięć autorskich albumów. Jest profesorem (klasa trąbki, zajęcia z podstaw improwizacji) w Instytucie Jazzu w Katowicach.

Grzegorz Nagórski (1964), czołowy puzonista jazzowy, pedagog. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach; był stypendystą Florida Atlantic University i University of Miami. Grał w zespole Jana Ptaszyna Wróblewskiego, współpracował z Piotrem Wojtasikiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Joe Hendersonem, Marią Schneider, Charliem Persipem. Prowadzi zajęcia z puzonu i zespołów instrumentalnych.

Marcin Kaletka, saksofonista tenorowy, absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach oraz Frost School of Music University of Miami. Zdobywca wielu nagród w kraju i za granicą. Na swoim koncie ma współpracę z zespołem Wierba & Schmidt Quintet („Maya”, 2009; „Live in Getxo”, 2010; „Black Monolith”, 2011) i z wokalistą Wojciechem Myrczkiem (album „We’ll Be Together Again”, 2010).

Jerzy Jarosik, flecista, saksofonista, dyrygent, aranżer, pedagog, dyrektor Instytutu Jazzu AM w Katowicach. Od 1975 prowadzi klasę saksofonu i fletu. Jest kierownikiem muzycznym i szefem orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Paweł Tomaszewski, pianista i organista, lider. Współpracował z Jarosławem Śmietaną, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Adamem Bałdychem, występował z Marią Schneider, Nigelem Kennedym, Larrym Coryellem. Prowadzi zajęcia z fortepianu i klawiszowych instrumentów elektronicznych.

Michał Barański, czołowy kontrabasista młodego pokolenia. Ukończył Instytut Jazzu AM w Katowicach. Współpracował z m.in. Pawłem Kaczmarczykiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Benniem Maupinem.

Adam Buczek, perkusista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, stypendysta North Texas State University i Berklee College of Music. Był członkiem zespołów New Presentation i In-Spector, grał z Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim. Prowadzi klasę perkusji w Instytucie Jazzu w Katowicach.

[Bogdan Chmura]

Wykonawcy

Piotr Wojtasik trąbka
Grzegorz Nagórski puzon
Marcin Kaletka saksofon tenorowy
Jerzy Jarosik flet
Paweł Tomaszewski fortepian
Michał Barański kontrabas
Adam Buczek perkusja

Ceny biletów

10 zł