Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert pedagogów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach

Sala kameralna
wtorek
6 czerwca 2017 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert pedagogów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach

Program

Piotr Wojtasik (1964) wybitny trębacz, kompozytor, lider, pedagog. Występował i nagrywał z m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Maciejem Sikałą, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Dave`em Liebmanem, Busterem Williamsem, Steve`em Lace`em, Billym Harperem, Reggiem Workmanem, Garym Bartzem, Johnem Betschem. Nagrał dziesięć autorskich albumów. Jest profesorem (klasa trąbki, zajęcia z podstaw improwizacji) w Instytucie Jazzu w Katowicach.

Grzegorz Nagórski (1964), czołowy puzonista jazzowy, pedagog. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach; był stypendystą Florida Atlantic University i University of Miami. Grał w zespole Jana Ptaszyna Wróblewskiego, współpracował z Piotrem Wojtasikiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Joe Hendersonem, Marią Schneider, Charliem Persipem. Prowadzi zajęcia z puzonu i zespołów instrumentalnych.

Marcin Kaletka, saksofonista tenorowy, absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach oraz Frost School of Music University of Miami. Zdobywca wielu nagród w kraju i za granicą. Na swoim koncie ma współpracę z zespołem Wierba & Schmidt Quintet („Maya”, 2009; „Live in Getxo”, 2010; „Black Monolith”, 2011) i z wokalistą Wojciechem Myrczkiem (album „We’ll Be Together Again”, 2010).

Jerzy Jarosik, flecista, saksofonista, dyrygent, aranżer, pedagog, dyrektor Instytutu Jazzu AM w Katowicach. Od 1975 prowadzi klasę saksofonu i fletu. Jest kierownikiem muzycznym i szefem orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Paweł Tomaszewski, pianista i organista, lider. Współpracował z Jarosławem Śmietaną, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Adamem Bałdychem, występował z Marią Schneider, Nigelem Kennedym, Larrym Coryellem. Prowadzi zajęcia z fortepianu i klawiszowych instrumentów elektronicznych.

Michał Barański, czołowy kontrabasista młodego pokolenia. Ukończył Instytut Jazzu AM w Katowicach. Współpracował z m.in. Pawłem Kaczmarczykiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Benniem Maupinem.

Adam Buczek, perkusista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, stypendysta North Texas State University i Berklee College of Music. Był członkiem zespołów New Presentation i In-Spector, grał z Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim. Prowadzi klasę perkusji w Instytucie Jazzu w Katowicach.

[Bogdan Chmura]

Wykonawcy

Piotr Wojtasik trąbka
Grzegorz Nagórski puzon
Marcin Kaletka saksofon tenorowy
Jerzy Jarosik flet
Paweł Tomaszewski fortepian
Michał Barański kontrabas
Adam Buczek perkusja

Ceny biletów

10 zł

Seria

Seria koncertów Wtorkowy klub jazzowy