Wtorkowy Klub Jazzowy / Funk de Nite feat. Bryan Corbett & MC Stewlocks

Sala kameralna
wtorek
18 kwietnia 2017 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Funk de Nite feat. Bryan Corbett & MC Stewlocks

Program

Funk de Nite, krakowski zespół założony w 1993 przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od początku powstania Funk de Nite cieszy się dużą popularnością, jest zapraszany na koncerty i festiwale w kraju i za granicą. Wystąpił m.in. na Liburnia Jazz Festival, Leverkusener Jazz Days, Jazz na Starówce, na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami i Jazzie nad Odrą. Zespół współpracował z muzykami polskimi (Jarkiem Śmietaną, Bernardem Maselim, Pawłem Mąciwodą, Piotrem Żaczkiem) i zagranicznymi: Christophem Titzem, Bryanem Corbettem, Saskią Laroo, Warrenem Byrdem, Steve`em Loganem. Funk de Nite często występuje ze znanymi raperami: MC Vlashem, Firestormem i MC Stewlocksem. Zespół nagrał trzy albumy: “Funky Roads”, “What! So What!” i “ J-5”. Funk de Nite wykonuje muzykę będącą syntezą jazzu, fusion, rocka, funku i hip-hopu.
Bryan Corbett, klasycznie wykształcony brytyjski trębacz jazzowy. Prowadzi własny Kwartet, występuje z orkiestrami symfonicznymi i różnymi formacjami jazzowymi. Jego gra bywa porównywana do stylu Freddiego Hubbarda. Doskonale czuje się w grupach jazzu akustycznego grających standardy, jak i w zespołach fusion.
MC Stewlocks, znakomity beatboxer i raper z Gujany, mieszkający w Holandii. Laureat licznych nagród. Występował z Candy Dulfer, Joe Bowiem, Michałem Urbaniakiem oraz z polskimi grupami Sistars, Funk de Nite i Eastcome.

[Bogdan Chmura]

Wykonawcy

Funk de Nite feat. Bryan Corbett & MC Stewlocks: Bryan Corbett (trąbka), MC Stewlocks (vocal, rap, beatbox) Ryszard Krawczuk (saksofon altowy) Piotr Grząślewicz (gitara) Piotr ‘Quentin’ Wojtanowski (gitara basowa) Artur Malik (perkusja)

Ceny biletów

30 zł

Seria

Seria koncertów Wtorkowy klub jazzowy