Wtorkowy Klub Jazzowy / Funk de Nite feat. Bryan Corbett & MC Stewlocks

Sala kameralna
wtorek
18 kwietnia 2017 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Funk de Nite feat. Bryan Corbett & MC Stewlocks

Program

Funk de Nite, krakowski zespół założony w 1993 przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od początku powstania Funk de Nite cieszy się dużą popularnością, jest zapraszany na koncerty i festiwale w kraju i za granicą. Wystąpił m.in. na Liburnia Jazz Festival, Leverkusener Jazz Days, Jazz na Starówce, na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami i Jazzie nad Odrą. Zespół współpracował z muzykami polskimi (Jarkiem Śmietaną, Bernardem Maselim, Pawłem Mąciwodą, Piotrem Żaczkiem) i zagranicznymi: Christophem Titzem, Bryanem Corbettem, Saskią Laroo, Warrenem Byrdem, Steve`em Loganem. Funk de Nite często występuje ze znanymi raperami: MC Vlashem, Firestormem i MC Stewlocksem. Zespół nagrał trzy albumy: “Funky Roads”, “What! So What!” i “ J-5”. Funk de Nite wykonuje muzykę będącą syntezą jazzu, fusion, rocka, funku i hip-hopu.
Bryan Corbett, klasycznie wykształcony brytyjski trębacz jazzowy. Prowadzi własny Kwartet, występuje z orkiestrami symfonicznymi i różnymi formacjami jazzowymi. Jego gra bywa porównywana do stylu Freddiego Hubbarda. Doskonale czuje się w grupach jazzu akustycznego grających standardy, jak i w zespołach fusion.
MC Stewlocks, znakomity beatboxer i raper z Gujany, mieszkający w Holandii. Laureat licznych nagród. Występował z Candy Dulfer, Joe Bowiem, Michałem Urbaniakiem oraz z polskimi grupami Sistars, Funk de Nite i Eastcome.

[Bogdan Chmura]

Wykonawcy

Funk de Nite feat. Bryan Corbett & MC Stewlocks: Bryan Corbett (trąbka), MC Stewlocks (vocal, rap, beatbox) Ryszard Krawczuk (saksofon altowy) Piotr Grząślewicz (gitara) Piotr ‘Quentin’ Wojtanowski (gitara basowa) Artur Malik (perkusja)

Ceny biletów

30 zł