Wtorkowy Klub Jazzowy / N.A.K. Trio

Sala kameralna
wtorek
4 kwietnia 2017 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / N.A.K. Trio

Program

Jacek Kochan, jeden z najbardziej wszechstronnych perkusistów, kompozytor, aranżer, lider. Karierę rozpoczynał w Krakowie; 1981 wyjechał do USA, a następnie do Kanady. Działał w Montrealu i Toronto, gdzie grał różne gatunki muzyki i realizował własne projekty. W 1995 zamieszkał w Warszawie. Współpracuje z czołówką polskiego jazzu i muzykami zza oceanu, m.in. Dave’em Liebmanem, Garym Thomasem, Markiem Coplandem, Gregiem Osbym.

Dominik Wania, wybitny pianista młodego pokolenia. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie; studiował też u Danilo Péreza w New England Conservatory of Music w Bostonie. Jest liderem własnego tria, występuje i nagrywa z Jackiem Kochanem, Maciejem Obarą, grupą New Bone. Współpracował z Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, Marcusem Millerem, Joeyem Baronem, Lee Konitzem, Dave’em Liebmanem. Uznanie przyniosła mu płyta Ravel, na której znalazły się jazzowe wersje utworów z cyklu fortepianowego Miroirs.

Michał Kapczuk, kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock). Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach „Tarnów Jazz Contest 2008″ , „Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009″ i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010″, otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy, Ukraina, Litwa, Bułgaria, Turcja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Kanada)

N.A.K. Trio gra wyrafinowany jazz akustyczny, inspirowany dziełami klasyków XX wieku. Zespół cechuje perfekcja wykonawcza i duża pomysłowość w zakresie syntezy muzyki improwizowanej z językiem dźwiękowym m.in. Béli Bartóka i Witolda Lutosławskiego.
[Bogdan Chmura]

Wykonawcy

Dominik Wania fortepian
Michał Kapczuk kontrabas
Jacek Kochan perkusja

Ceny biletów

30 zł