Wtorkowy Klub Jazzowy / Szymon Mika Trio & Goście

Sala kameralna
wtorek
21 lutego 2017 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Szymon Mika Trio & Goście

Program

Szymon Mika (ur. 1991), gitarzysta, kompozytor, lider, jeden z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia, zdobywca Grand Prix w kategorii „Indywidualność jazzowa” na festiwalu Jazz nad Odrą (2012), nagrody specjalnej Bielskiej Zadymki Jazzowej (2015), laureat I nagrody Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany (2015). Współpracuje z Joachimem Menclem, Piotrem Budniakiem, Adamem Kawończykiem, Mateuszem Pałką, Idą Zalewską oraz grupą Organ Spot. Wystąpił na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Montreux Jazz Festival. W 2015, wspólnie z Maksem Muchą i znakomitym perkusistą z Izraela Zivem Ravitzem, nagrał debiutancki krążek Unseen.

Mimo młodego wieku, Szymon Mika jest dojrzałym, ukształtowanym artystą. W swej muzyce eksponuje linię melodyczną utworów i piękno brzmienia. O jego grze z wielkim uznaniem wypowiadali się czołowi gitarzyści światowej sceny jazzu: John Abercrombie, Mike Stern i Peter Bernstein.
[Bogdan Chmura]

 

Wykonawcy

Szymon Mika Trio & Goście: Szymon Mika (gitara), Max Mucha (kontrabas), Ziv Ravitz (perkusja), Barbara Derlak (vocal), Joachim Mencel (lira korbowa), Mateusz Pałka (fortepian)

Ceny biletów

30 zł