Wtorkowy Klub Jazzowy / Carlos Averhoff Jr. Quintet feat. Greg Osby

Sala kameralna
wtorek
14 lutego 2017 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Carlos Averhoff Jr. Quintet feat. Greg Osby

Program

Carlos Averhoff Jr, saksofonista tenorowy, kompozytor, pedagog. Urodził się w Hawanie, obecnie mieszka w Bostonie. Wśród muzyków, z którymi współpracował, są m.in. Jimmy Cobb, Bob Moses, Horacio El Negro Hernandez, Calixto Oviedo, Jason Moran, Chucho Valdes, Roberto Fonseca, Alexis Boch, Dave Liebman, Greg Osby i Paquito D’Rivera. Kompozycje Averhoffa to subtelne połączenie muzyki kubańskiej i współczesnego jazzu. Artysta był nominowany do Latin Grammy Award.

Greg Osby, znakomity saksofonista altowy, kompozytor, producent. Studiował w Howard University w Waszyngtonie i w Berklee College of Music w Bostonie. 1983 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie występował z m.in. Herbiem Hancockiem, Dizzym Gillespiem, Jackiem DeJohnette’em, Andrew Hillem, Jimem Hallem. Wielokrotnie koncertował w Polsce, m.in. z Adamem Pierończykiem.

Carlos Averhoff Jr będzie promował swój album iRESI, wydany w 2015 przez wytwórnię Inner Circle Music, której założycielem jest Greg Osby. Na płycie Osby’ego słychać tylko na dwóch ścieżkach – podczas koncertu zagra we wszystkich utworach.
[Bogdan Chmura]

 

Wykonawcy

Carlos Averhoff Jr. Quintet feat. Greg Osby
Carlos Averhoff Jr saksofon tenorowy
Greg Osby saksofon altowy
Daniel Garcia Diego fortepian
Max Mucha kontrabas
Jesus Vega perkusja

Ceny biletów

50 zł