AUKSO / Zakopower

Sala koncertowa
sobota
28 stycznia 2017 | godz. 19:30
AUKSO / Zakopower

Zakopower to istniejąca od ponad 10 lat formacja rockowo-folkowa, wchłaniająca też elementy jazzu; jeden z najbardziej energetycznych zespołów na polskim rynku muzycznym. W swoim repertuarze kultywuje tradycje podhalańskie, zarówno w warstwie wokalnej (teksty śpiewane niekiedy góralską gwarą), jak i w doborze instrumentów. Wiodącą postacią zespołu jest skrzypek i wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka, a kompozytorem, aranżerem i producentem nagrań Mateusz Pospieszalski.

Już pierwszy CD Zakopowera pt. Music Hal (2005) zdobył status Złotej Płyty. Kolejny z udziałem Nigela Kennedy’ego (2007) pt. Na siedem rozszedł się w niespotykanym w Polsce nakładzie 600 tys. egzemplarzy i uhonorowany został nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku/Folk. Piosenka pt. Boso zawojowała publiczność 48. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także listy przebojów wielu rozgłośni radiowych w Polsce. Album pod takim samym tytułem wydany w 2011 r. zdobył aż 3 nagrody Fryderyk i status Potrójnej Platynowej Płyty. Czwarty album studyjny pt. Drugie pół (2015) powstał na bazie sumy doświadczeń Zakopowera z charakterystycznym dla niego kwartetem podhalańskim i zespołu jazzowego Atom String Quartet.

ZAKOPOWER daje ok. 100 koncertów rocznie. Występuje na znaczących w Europie festiwalach specjalizujących się w WORLD MUSIC. W 2010 wystąpił z Nigelem Kennedy’m w Queen Elizabeth Hall w Londynie, zdobywając świetne recenzje. Do sukcesów zaliczyć trzeba także tournée po Wyspach Brytyjskich w 2012 roku, udział w koncercie kończącym Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju oraz trasę koncertową w Chinach w 2013 roku (w tym występy na 3 festiwalach w Pekinie).

Do wspólnego występu AUKSO z ZAKOPOWER doszło już w 2014 roku podczas koncertu pt. Serce za serce, zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. [Aleksandra Konieczna]

 

Dyrygent

Wykonawcy

AUKSO, Zakopower

Ceny biletów

40 zł 60 zł 80 zł 100 zł

Seria

Seria koncertów AUKSO AUKSO