BILLY COBHAM BAND / NOSPR

Sala koncertowa
piątek
18 marca 2016 | godz. 19:30
BILLY COBHAM BAND / NOSPR

Program

Billy Cobham, mistrz jazzowej perkusji, legendarny współtwórca stylu fusion i jazzrocka, partner Milesa Davisa, Georga Bensona i Johna McLaughlina z którym założył Mahavishnu Orchestra wystąpi ze swoim bandem i NOSPR w piątek 18 marca 2016.

 

W programie: Kompozycje Billy’ego Cobhama w aranżacjach Karola Ślusarskiego na orkiestrę symfoniczną.

 

Osoby posiadające bilety na koncert serdecznie zapraszamy na wystawę i spotkanie z Rafałem Olbińskim, które poprowadzi redaktor naczelny „Jazz Forum” Paweł Brodowski. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.30 w Sali Kameralnej. Spotkanie promuje album „RAFAŁ OLBIŃSKI: 50 okładek na 50-lecie Jazz Forum”.

Spotkanie będzie częścią jubileuszowych obchodów 50-lecia powstania najstarszego polskiego jazzowego magazynu. Wystawa składać się będzie z 50 wybranych okładek autorstwa Rafała Olbińskiego, który był dyrektorem graficznym „Jazz Forum” przez całą dekadę lat siedemdziesiątych.

Podczas spotkania będzie można nabyć album „Rafał Olbiński: 50 okładek na 50-lecie Jazz Forum” w cenie 49,90 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Rafał Olbiński, światowej sławy malarz i ilustrator. Jesienią 1981 roku przyjechał do Nowego Jorku na wystawę swoich plakatów w Polskim Instytucie Naukowym. Po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego w grudniu 1981 pozostał w Nowym Jorku. Pierwszą okładkę zaprojektował dla magazynu „Psychology Today” już w marcu 1982 roku. Wkrótce przyszły kolejne dla magazynów: „Time”, „Newsweek”, „Business Week”, „Playboy” i wielu innych. Przez wiele lat jego charakterystyczne malarskie ilustracje ukazywały się regularnie na łamach „The New York Times”, gdzie współpracował z legendarnymi dyrektorami artystycznymi, Jerelle Kraus i Stevenem Hellerem. W latach dziewięćdziesiątych stworzył serię wielokrotnie nagradzanych plakatów operowych dla New York City Opera, czego kontynuacją były projekty plakatów oraz scenografii dla wielu teatrów operowych w USA i w Polsce. Poza ilustracjami oraz plakatami muzycznymi, filmowymi, teatralnymi i społecznymi zajmuje się też twórczością malarską utrzymaną w stylu poetyckiego surrealizmu.

 

„Jazz Forum” to unikatowy na skalę światową magazyn, który od pół wieku relacjonuje na bieżąco najważniejsze wydarzenia ze sceny jazzowej. Założony w 1965 roku przez niezwykle aktywnego działacza Jana Byrczka, który był redaktorem naczelnym przez pierwsze 15 lat. „Jazz Forum” było unikatowe, gdyż jako jedyne tego typu czasopismo było wydawane w języku angielskim (1967-1992) i niemieckim (1976-1981), w czasach kiedy w Polsce panował system komunistyczny. „Jazz Forum” dzięki prawie 100 korespondentom z całego świata informowało o nowościach w jazzie. W „Jazz Forum” można znaleźć wywiady z takimi gwiazdami jak między innymi Miles Davis, Tomasz Stańko, Zbigniew Seifert, Joe Zawinul, Gil Evans, Chick Corea, Pat Metheny, Jan Garbarek, ale także Krzysztofem Pendereckim, Czesławem Niemenem, Stingiem, artykuły o takich muzykach jak: John Coltrane, Charles Mingus, Urszula Dudziak, Krzysztof Komeda, Zbigniew Namysłowski, relacje z międzynarodowych festiwali: Newport – New York Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, Berliner Jazz Tage, North Sea Jazz Festival, Montreux Jazz Festival, Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą i innych, wykłady muzyczne Joachima Berendta, Romana Kowala, Andrzeja Schmidta, Stefana Zondka, recenzje płyt i książek, Euro-Jazz Personalities – sylwetki biograficzne słynnych muzyków z różnych krajów, grafiki Rafała Olbińskiego, Jana Sawki, Edwarda Lutczyna, unikalne reklamy z okresu PRL-u.

 

Dyrygent

Wykonawcy

BILLY COBHAM BAND, NOSPR
Billy Cobham perkusja
Jean-Marie Ecay gitara
Michael Mondesir bas
Steve Hamilton instrumenty klawiszowe