AUKSO / "7 widoków w drodze do Krakowa"

Sala koncertowa
sobota
20 lutego 2016 | godz. 19:30
AUKSO / "7 widoków w drodze do Krakowa"

Program

Część I
Siedem widoków w drodze do Krakowa - suita podróżna na dwa głosy, obój, fortepian, orkiestrę smyczkową, akustyczną gitarę basową i perkusję.
Cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w. przedstawiającymi okolice miasta z ich ważnymi siedzibami, takimi jak Tenczyn, Tyniec czy Ojców. Idylliczna, nawiązująca do dekoracyjnego malarstwa włoskiego praca Józefa Peszki znajduje kontrapunkt w tekstach Bronisława Maja, Horacego i Turnaua, które podkreślają ulotność i kruchość ludzkich spraw i jednocześnie afirmują nieuchronność przemijania.
Muzyka Grzegorza Turnaua, dedykowana w szczególności wirtuozowi oboju, Mariuszowi Pędziałkowi, pozwala odnaleźć równowagę między wysokim i niskim, liryką i satyrą, sacrum i profanum. Czyli – wedle greckich pojęć – metaxu.
Całości utworu towarzyszy animowana projekcja fresków.

 

Część II
Piosenki i utwory instrumentalne z muzyką Grzegorza Turnaua, wybrane z jego trzydziestoletniej kariery kompozytorskiej i estradowej. W programie zarówno te szerzej znane i rozpoznawalne (Bracka, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Znów wędrujemy), jak i te rzadziej prezentowane. Wszystkie w wersjach orkiestrowych.

Dyrygent

Wykonawcy

AUKSO
Grzegorz Turnau fortepian, śpiew
Robert Kubiszyn bas
Cezary Konrad perkusja
Robert Majewski trąbka, Flügelhorn

Ceny biletów

30 zł 35 zł 40 zł 50 zł

Seria

Seria koncertów AUKSO AUKSO