Dzień Dziecka – filmy z serii „Grufołak” z muzyką na żywo

Sala koncertowa
poniedziałek
1 czerwca 2015 | godz. 17:00
Dzień Dziecka – filmy z serii „Grufołak” z muzyką na żywo

Program

Z okazji Dnia Dziecka Miasto Katowice zaprasza dzieci i ich rodziców na dwa filmy animowane – „Grufołak” oraz „Dziecko Grufołaka” z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej. 
„Grufołak” i „Dziecko Grufołaka” to dwie magiczne krótkometrażowe animacje, powstałe jako adaptacje książek ilustrowanych o tych samych tytułach. Opowiadają historię małej myszki, która dzięki swemu sprytowi ucieka przed rozmaitymi niebezpieczeństwami, w tym i największym z nich – Grufołakiem. Książki spotkały się z ogromnym uznaniem wśród rodziców, sprzedając się w ponad 13 milionach kopii, a bajki nie tylko wygrały liczne nagrody, ale i podbiły serca dzieci na całym świecie.
Filmy zachwycają także wspaniałą muzyką autorstwa René Aubry – znanego francuskiego kompozytora. Na żywo w trakcie filmu wykona je Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, czyniąc z wydarzenia porywające połączenie koncertu symfonicznego i pokazu filmu. 
Koncert jest częścią obchodów 150-lecia Miasta Katowice i wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Muzyki Filmowej w Krakowie. 

Bilety dostępne w kasie NOSPR oraz w systemie on-line.
Ceny biletów:
• normalny (osoba dorosła) 20 zł
• ulgowy (dziecko powyżej 3. roku życia ‒ miejsce siedzące) 10 zł
• wstęp wolny (dziecko do 3. roku życia – na kolanach rodzica)

Dyrygent

Terry Davies

Wykonawcy

Filharmonia Krakowska
René Aubry gitara

Ceny biletów

10 zł 20 zł