Koncert z okazji obchodów 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej / {oh!} Orkiestra Historyczna

Sala koncertowa
wtorek
17 września 2019 | godz. 19:30
Koncert z okazji obchodów 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej / {oh!} Orkiestra Historyczna

Program

Tomasz Praszczałek (PRASQUAL)„Rozmowy ze śmiercią” na kontralt, basso profondo,
recytatora i podwójną orkiestrę z basso continuo do poezji Jana Kochanowskiego i tekstów ze
staroegipskiej Księgi umarłych

Zanim nowy sezon NOSPR rozpocznie się na dobre, w Sali Koncertowej odbędzie się niezwykły koncert {oh!} Orkiestry Historycznej pod wodzą Martyny Pastuszki.

Z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zespół specjalizujący się na co dzień w muzyce baroku i klasycyzmu, zmierzy się z partyturą stworzoną specjalnie na tę okazję przez Prasquala – jednego z najciekawszych polskich kompozytorów młodego pokolenia. Już sam tytuł dzieła zwiastuje muzyczny spektakl w duchu najbardziej metafizycznych dzieł kompozytora: „Rozmowy ze śmiercią” na kontralt, basso profondo, recytatora i podwójną orkiestrę z basso continuo do poezji Jana Kochanowskiego.

Wśród wykonawców znajdą się znakomici soliści – Marta Wryk i Łukasz Konieczny, a partię narratora wykona aktor, Paweł Tomaszewski.

Co więcej, koncert ten rozpoczyna nurt wydarzeń opatrzonych wspólnym tytułem „Na śmierć i życie”, które będą się przewijały w kolejnych miesiącach. Po raz pierwszy koncerty rozporoszone na przestrzeni całego sezonu zostały ujęte w cztery nurty tematyczne, tworząc rozległe opowieści muzyczne. Oprócz sześciu koncertów połączonych wspólną myślą tematyczną „Na śmierć i życie” w trakcie sezonu pojawią się jeszcze nurty zatytułowane „Beethoven 250”, „Liszt vs. Schumann” oraz „Brazylia vs Japonia”. 

 

Sprzedaż biletów online od 8 sierpnia 2019 r., od godz. 15:00.

Rezerwacji biletów indywidualnych i grupowych można dokonać telefonicznie pod numerem tel. 32 73 25 321.

 

Wykonawcy

Martyna Pastuszka skrzypce, prowadzenie zespołu
Marta Wryk mezzosopran
Paweł Tomaszewski recytator

Ceny biletów

30 zł 40 zł 50 zł