JazzKLUB / 25-lecie zespołu Marcin Wasilewski Trio

Sala kameralna
wtorek
17 grudnia 2019 | godz. 19:30
JazzKLUB / 25-lecie zespołu Marcin Wasilewski Trio

Program

Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz – czyli trio Marcina Wasilewskiego , zespół, który nie wymaga przedstawiania. Jeśli policzyć czas gdy nazywali się jeszcze Simple Acoustic trio i wrócić początku lat 90., kiedy formacja powstała, uniesposób nie dostrzec, że to niemal trzy dekady wspólnego grania i 25 lat w niezmienionym składzie.

Od tamtego czasu zagrali na nieskończenie wielu scenach na całym świecie, odebrali wiele nagród i współpracowali z najwybitniejszymi muzykami światowego jazzu z Tomaszem Stańko, Charlesem Lloydem czy Joe Lovano na czele. Dziś Marcin Wasilewski Trio to jedna z najważniejszych grup europejskiego jazzu.

 

[Maciej Karłowski]

 

Lider tria, Marcin Wasilewski - pianista i kompozytor, podziwiany przez publiczność za niezwykłą świadomość muzyczną i dbałość o dźwięk oraz ogromny talent w kreowaniu  dramaturgii swoich kompozycji, dwukrotnie - bo w 2005 i 2011 r. – pojawiał się jako "wschodząca gwiazda" fortepianu w najważniejszym  dorocznym plebiscycie międzynarodowych krytyków na świecie- kultowego magazynu Down Beat (Down Beat Annual International Critics Poll). Najnowszy album Tria Marcina Wasilewskiego pt. "Live" (ECM Records/Universal) pojawił się pod koniec września na 15. miejscu na liście albumów jazzowych Billboardu (Billboard Jazz Album Chart) dzieląc zestawienie ze zwycięskim duetem Diana Krall & Tonny Bennett oraz innymi jazzowymi gigantami, takimi jak John Coltrane, Wayne Shorter, Ella Fitzgerald i Louis Armstrong, a także ikonami muzyki naszych czasów: Paul Simon, Willie Nelson, czy Van Morrisson. 

Wykonawcy

Marcin Wasilewski Trio
Marcin Wasilewski fortepian
Sławomir Kurkiewicz kontrabas
Michał Miśkiewicz perkusja
Brak miejsc

Ceny biletów

60 zł