JazzKLUB / Marek Napiórkowski – Hipokamp feat Mino Cinelu

Sala kameralna
wtorek
5 listopada 2019 | godz. 19:30
JazzKLUB / Marek Napiórkowski – Hipokamp feat Mino Cinelu

Program

Marek NapiórkowskiHipokamp

 

 

Marek Napiórkowski – czołowa postać jazzowej gitary w Polsce. Od siedmiu lat zwycięzca rankingu Jazz Forum w kategorii Gitarzysta Roku. Wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka oraz laureat Mateuszów Trójki. Współpracował z m.in. z Patem Metheny, Marcusem Millerem, Gonzalo Rubalcabą i Anną Marią Jopek.

Jest niezwykle cenionym sidemanem oraz  liderem własnych formacji, z których każda zdobywa serca zarówno publiczności jak i krytyki. Na scenie NOSPR zaprezentuje swój najnowszy projekt, HIPOKAMP, do udziału w którym zaprosił Jana Smoczyńskiego, Pawła Dobrowolskiego oraz Mino Cinelu.

 

[Maciej Karłowski]

HIPOKAMP - nowy album czołowego polskiego gitarzysty jazzowego – Marka Napiórkowskiego, łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznej przestrzeni dźwięku oraz zajmującego dialogu instrumentów perkusyjnych.  
Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością jednego z najbardziej pożądanych na światowym rynku multi-perkusjonistów – Kolumbijczyka Samuela Torresa. 

 

Jan Smoczyński pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem skrzypkiem tworzy formację Mateusz Smoczyński Quintet, z którą nagrał płyty Inspirations oraz Expressions. Na stałe pracuje w zespołach: Bovska, Urszuli Dudziak (kierownictwo muzyczne), Kayah Transoriental Orchestra (kierownictwo muzyczne), Michała Urbaniaka i w autorskim projekcie Smoke & The Smokes. W sierpniu 2013 r. miał przyjemność zagrać z Bobbym McFerrinem i Gilem Goldsteinem w ramach Solidarity of Art. Jest współzałożycielem grupy June, która w 2009 roku otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Brał udział w nagraniach do filmów we współpracy z Michałem Lorencem oraz Marcinem Pospieszalskim. Jest producentem płyt dla wytwórni Kayax. 
 
Paweł Dobrowolski jeden z najbardziej zajętych perkusistów w kraju, w 2009 roku nagrodzony przez Akademię Fonograficzną Fryderykiem za udział w płycie „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego. Na stałe współpracuje z Anną Marią Jopek, Bovską, Markiem Napiórkowskim. Na przestrzeni lat grał i nagrywał z takimi artystami, jak Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry oraz całą plejadą polskiej sceny muzycznej. W dotychczasowym dorobku posiada ponad 30 nagranych płyt, a także muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich TVP1, TVP2, POLSAT, TVN oraz zagranicznych: RTL, ZDF, BBC, MEZZO. 

Wykonawcy

Jan Smoczyński syntezator
Paweł Dobrowolski perkusja
Mino Cinelu instrumenty perkusyjne

Ceny biletów

60 zł