Przygody Münchhausena / Warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

niedziela
30 czerwca 2019 | godz. 10:00
Przygody Münchhausena / Warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

Program

Warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat
Prowadzenie - Agata Hofelmajer-Roś

 

,,Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych !” - powiedziałby baron Münchhausen bohater znany z książek i filmów, gdyby jakieś dziecko zadało mu pytanie, czy potrafi dopłynąć powietrznym statkiem na Księżyc. Baron swoją opinię postaci na wpół fantastycznej, na wpół realnej niczym Pippi Långstrump zyskał dzięki powieści Przygody Barona Münchhausena autorstwa Rudolfa Ericha Raspe wydanej w 1785 roku, w której opisane są jego niesamowite i fantastyczne przygody. Baron bowiem potrafi tańczyć w powietrzu, wydostać się z paszczy morskiego potwora, rozzłościć księżycowego króla, czy pokonać tureckiego władcę i jego niezwyciężoną armię.

Inspirując się tą książką czeski reżyser Karel Zeman zrealizował w 1961 roku aktorsko-animowany film Przygody Munchausena (Baron Prášil). Idąc tym tropem na warsztatach również i my wykorzystamy filmowe kadry wykreowane przez mistrza czeskiej animacji i w teatrze cienia stworzymy opowieść o przygodach Münchhausena. Przygotujemy do tego figury cieniowe i elementy scenografii. Dodatkowo dzięki pracy z muzykiem wzbogacimy nasze przedstawienie własną ścieżką muzyczną wykonywaną na żywo w czasie premierowego pokazu naszego teatru na zakończenie zajęć.

Czas trwania: 10:00-12:00

 

Rejestracja zakończona. Brak wolnych miejsc!

 

 

Agata Hofelmajer-Roś – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatorka ,,dziania się” w przestrzeni publicznej i społecznej. Działa z dziećmi, które uwielbia za nieograniczone pola widzenia, z młodymi i nieco starszymi, ale młodymi duchem oraz z wszystkimi tymi, którzy chcą. Niezależna animatorka kultury i edukatorka filmowa, twórczyni aktywności opartych o materiały wizualne takie jak film i fotografia. Współtwórczyni Fundacji dla Filmu i Fotografii. Obecnie zakotwiczona w Gminnym Ośrodku Kultury w Psarach, a kiedyś pracująca w Instytucji Filmowej Silesia-Film w Katowicach.

 

 

Rejestracja zakończona. Brak miejsc.