Zmierzyć muzykę / Warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lat

sobota
29 czerwca 2019 | godz. 14:30
Zmierzyć muzykę / Warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lat

Program

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lat

Anna Lis, Agata Szromek – prowadzenie

Czas trwania: 45-60 minut.

 

Rejestracja zakończona. Brak miejsc.

 

 

Czy można zmierzyć dźwięk? Czy można go zważyć? Zapisać bez nut? Czy można poruszać się tak jak dźwięki i poruszać między dźwiękami? Jak brzmi muzyczna tabliczka mnożenia?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów „Zmierzyć muzykę”(?). Jak muzyczni detektywi weźmiemy pod lupę fizyczne właściwości dźwięku, zmierzymy i zważymy dźwięk przy pomocy sznurka i balonika, przekonamy się, że można stworzyć partyturę z klocków lub znaleźć się w samym jej środku i poruszać się po dźwiękach.

 

Anna Lis - Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunkach: Edukacja Muzyczna oraz Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Wiedzę i doświadczenie pogłębiała podczas warsztatów, kursów i seminariów, między innymi w Instytucie Carla Orffa w Salzburgu oraz w Instytucie Edukacji Muzycznej Zoltána Kodály’a w Kecskemét.

Od 2014 roku związana z Centrum Edukacji Muzycznej NOSPR, gdzie prowadzi warsztaty muzyczne oraz koncerty dla dzieci. Niezmiennie zafascynowana potencjałem twórczym najmłodszych, ich naturalnością i spontanicznością w przeżywaniu i odkrywaniu muzyki. Mama Kingi, Wojtka i Kuby, od których na co dzień czerpie inspirację.