Podróż na księżyc / Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

sobota
29 czerwca 2019 | godz. 10:00
Podróż na księżyc / Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

Program

Podróż na księżyc – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat
Prowadzenie
- Agata Hofelmajer-Roś 

 

Rejestracja zakończona. Brak miejsc.

 

W 1902 roku Georges Méliès, francuski reżyser filmowy i teatralny zrealizował swój najbardziej znany film Podróż na Księżyc. Zainspirowany książkami Juliusza Verne'a tworzył w prywatnym studio filmowym magiczne światy, niczym fantastyczne, nierealne spektakle teatralne. Dzięki filmowemu medium możemy do dziś oglądać te cuda.

Wiele elementów fabuły w filmach Mélièsa powstawało w czasie kręcenia danej sceny. Méliès zachowywał się bardziej jak reżyser teatralny tworzący w danej chwili, niż reżyser filmowy pracujący według rozpisanego scenopisu. Tego typu metody świetnie sprawdzają się w teatrze cieni, gdzie i ja zapraszam uczestników tych warsztatów.

Naszym zadaniem będzie stworzenie postaci, scenografii i muzyki do historii opowiadającej o kosmicznej podróży na Księżyc. Bazą scenariuszową stanie się film Podróż na Księżyc, którą wzbogacimy własnymi, improwizowanymi scenami. Na koniec cały spektakl odegramy przed zaproszoną publicznością.

Czas trwania: 10:00-11:00

 

Agata Hofelmajer-Roś – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatorka ,,dziania się” w przestrzeni publicznej i społecznej. Działa z dziećmi, które uwielbia za nieograniczone pola widzenia, z młodymi i nieco starszymi, ale młodymi duchem oraz z wszystkimi tymi, którzy chcą. Niezależna animatorka kultury i edukatorka filmowa, twórczyni aktywności opartych o materiały wizualne takie jak film i fotografia. Współtwórczyni Fundacji dla Filmu i Fotografii. Obecnie zakotwiczona w Gminnym Ośrodku Kultury w Psarach, a kiedyś pracująca w Instytucji Filmowej Silesia-Film w Katowicach.

 

Projekcja filmu "Podróż na księżyc" jest możliwa dzięki IFCinéma