WMQ WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET / GOŚCIE SPECJALNI: MARIA SADOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI

Sala koncertowa
niedziela
13 października 2019 | godz. 18:30
WMQ WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET / GOŚCIE SPECJALNI: MARIA SADOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI

Program

Wojtek Mazolewski nie zwalnia tempa!

Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Nie można tego przegapić!

 

W ramach trasy „Wojtek Mazolewski Quintet” odbędzie się szczególny koncert, zagrany tylko ten jeden raz z niezwykłymi gośćmi specjalnymi: Marią Sadowską i Krzysztofem Zalewskim.

 

Wojtek Mazolewski po znakomicie przyjętym albumie „Polka”, umieszczonym przez prestiżowy amerykański „DownBeat Magazine” w pierwszej piątce najlepszych płyt jazzowych 2018 r., opracował materiał z interpretacjami utworów Krzysztofa Komedy. 

WMQ znakomicie brzmi na płytach, jednak znakiem rozpoznawczym kwintetu są koncerty na żywo: to prawdziwie wybuchowa mieszanka najlepszej szkoły jazzowego grania z tym, co nowoczesne i poruszające współczesnego odbiorcę.
Wraz ze swoim kwintetem – Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim – Mazolewski przygotował potężną dawkę muzycznych emocji.

 

„W naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny, ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek” – mówi Mazolewski.
 

Wojtek Mazolewski należy do grona najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Basista, kompozytor, producent, autor muzyki teatralnej i filmowej.Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Azji.Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością.

Maria Sadowska – wokalistka, reżyserka, autorka tekstów i kompozytorka. Sympatię widzów i słuchaczy zdobyła nie tylko swoimi produkcjami artystycznymi, ale również jako juror programu „The Voice of Poland” i jedna z gwiazd popularnego „Agenta”. W znakomitym stylu łączy ambitne brzmienie jazzu z klubowymi rytmami. Porywa słuchaczy głosem i scenicznymi pomysłami, a jej muzyczna wszechstronność gromadzi na koncertach tłumy fanów.

 

Krzysztof Zalewski to jedna z najsilniejszych osobowości współczesnej polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Brodką, zespołem Hey czy Kasią Nosowską. Podziwiany i rozchwytywany, zbiera entuzjastyczne recenzje i zaliczany jest do najważniejszych obecnie polskich artystów. Laureat Fryderyka w kategorii „Nowe wykonanie” za album „Zalewski śpiewa Niemena”. Statuetkę otrzymał również za piosenkę „Początek”, uznaną za utwór roku.
 

Koncert, organizowany przez agencję artystyczną All Muses sp. z o.o. na zakończenie tegorocznej, VII edycji festiwalu „Screen & Sound Fest. – Komeda Remixed”, z pewnością przejdzie do historii polskiego nowoczesnego jazzu.
 

Występy kwintetu Wojtka Mazolewskiego to prawdziwe źródło jazzowej energii, sprawdź koniecznie!

 

Bilety w cenach: 189, 169, 149, 129, 99 dostępne w kasie biletowej NOSPR oraz on line Bilety24.pl, a także: Ebilet

 

Wykonawcy

Wojtek Mazolewski Quintet, goście specjalni: Maria Sadowska i Krzysztof Zalewski
Brak miejsc