14. Tauron Nowa Muzyka Katowice / RHYE

Sala koncertowa
czwartek
20 czerwca 2019 | godz. 20:00
14. Tauron Nowa Muzyka Katowice / RHYE

Program

RHYE wystąpi w NOSPR w ramach uroczystego koncertu otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice!

W czwartek 20 czerwca w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się uroczysty koncert otwarcia 14. Edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! RHYE to zachwycające elegancją połączenie R&B
i elektroniki. Tajemniczy projekt zaczaruje bogactwem emocji i wyjątkowym głosem kanadyjskiego wokalisty i producenta Mike’a Milosha.

 

Projekt RHYE narodził się w 2012 roku. Z początku funkcjonował jako duet Mike’a Milosha i duńskiego producenta Robina Hannibala (znanego m.in. z grupy Quadron). Pierwsze utwory zespołu szybko stały się internetową sensacją, przyciągając zainteresowanie publiczności i krytyków. Drogę do sławy utorował album „Woman”, doceniony przez tak różnorodne media, jak Pitchfork, New York Times i Guardian. Robin Hannibal odszedł z grupy przed wydaniem drugiego albumu „Blood” w 2017 roku. Od tamtej pory RHYE funkcjonuje jako zespół o płynnym składzie, który skupia się wokół frontmana, producenta
i wokalisty Mike’a Milosha.

 

Zmiany składu nie wpłynęły w żaden sposób na brzmienie RHYE. Mozaika pełnych emocji partii fortepianowych, buczących analogowych syntezatorów, żywej perkusji i ekspansywnych wokali – tak najprościej można opisać twórczość grupy. Charakterystyczny falset Mike’a Milosha i wyrafinowane teledyski dopełniają odurzającą mieszankę muzyczną, inspirowaną R&B i elektroniką. Grupa zdobyła popularność na całym świecie i regularnie występuje na największych i najważniejszych festiwalach, takich jak np. Coachella.

 

Koncert RHYE otworzy 14. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice. To czołowy festiwal muzyczny w Polsce.  Co roku od 13 lat w postindustrialnej lokalizacji na Śląsku prezentują się gwiazdy muzyki elektronicznej, ale także przedstawiciele jazzu, rocka, muzyki eksperymentalnej i hiphopu. Szeroki wachlarz prezentowanych brzmień w połączeniu z przytulną atmosferą tworzy wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Tauron Nowa Muzyka Katowice jest rozpoznawany i doceniany także poza granicami Polski. Aż trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie!

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice słynie z różnorodności i program 14. edycji imprezy podtrzymuje ten globalny kurs. Zaproszeni artyści łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. Największą gwiazdą jest bez wątpienia niemiecki zespół Kraftwerk. To autorzy muzycznej wizji przyszłości, która stała się naszą teraźniejszością. Oprócz nich wystąpią m.in. nazywany „królem grime” Skepta, wyjątkowi twórcy elektronicznego popu - Apparat oraz GusGus, czarujący falsetem RHYE, gwiazdy nujazzu z Jazzanova i wielu innych artystów. Wszyscy wystąpią w sercu Śląska, fascynującego regionu łączącego wiele zabytków ery industrialnej z przepięknymi terenami zielonymi.

Wykonawcy

RHYE