Muzyczne podróże w czasie i przestrzeni / Co w trawie piszczy

Sala kameralna
środa
3 kwietnia 2019 | godz. 11:30
Muzyczne podróże w czasie i przestrzeni / Co w trawie piszczy

Program

N. Rimski- Korsakow - "Lot trzmiela"

C. Saint- Saens - "Łabędź"

A. Vivaldi - "Il Gardellino" - Szczygieł cz.I

E. Grieg - "Poranek"

I. Clarke - "Wschód słońca"

E. Kohler - "Danse of insects"

KONCERTY PRZEZNACZONE SĄ DLA PRZEDSZKOLAKÓW I KLAS 1-3

Rezerwacja biletów - telefonicznie w kasie biletowej lub w Dziale Organizacji Widowni pod numerami telefonów: 32 73 25 312 i 32 73 25 320, w godzinach od 10:00 do 20:00, od wtorku do soboty.

 

Wiosna budzi się nie tylko w przyrodzie. Słychać ją również w muzyce. A o tym co w niej „piszczy” dowiemy się podczas marcowej podróży, w którą zabierze nas flet i fortepian.

Fortepian jest niezwykle wszechstronny. Dzięki swojej ogromnej skali, sile brzmienia i możliwościom technicznym może naśladować inne instrumenty, co więcej zastępować całą orkiestrę!!!

A flet w ponad stuosobowej orkiestrze symfonicznej jest najmniejszym instrumentem a  grać potrafi najwyżej i baaaardzo głośno!

Fortepian bardzo lubi, tak jak i my , rozmawiać z innymi instrumentami.

Tym razem wybrał flet....

Grając "na dwa głosy", tworząc własne melodie, za każdym razem możemy wybrać inne tło muzyczne złożone z różnej ilości dźwięków, ułożonych w różnej kolejności, w różnych rejestrach, bardzo głośne lub bardzo ciche, ostre czy łagodne.

Zachęcimy Was, byście również tworzyli swoje ilustracje muzyczne aby w ten sposób odnaleźć wasz sposób rozmawiania z innymi za pomocą muzyki, która kryje w sobie wiele tajemnic i zagadek.

Wykonawcy

Małgorzata Hlawsa - flet, Joanna Piszczelok - fortepian, Anna Lis - prowadzenie koncertu