Muzyczne podróże w czasie i przestrzeni / Gdzie kończy się tęcza?

Sala kameralna
środa
17 kwietnia 2019 | godz. 10:00
Muzyczne podróże w czasie i przestrzeni / Gdzie kończy się tęcza?

Program

Tym razem zabierzemy naszych młodych słuchaczy w niezwykłą podróż do świata muzyki współczesnej, przekonamy się jak barwna może być muzyka tworzona dzisiaj. Usłyszymy utwory kompozytorów żyjących w drugiej połowie XX wieku oraz nam współczesnych. Część z utworów będzie w tonacji konsonansowej, ale dzieci zostaną również w bardzo przystępny sposób wprowadzone w świat dysonansów, przekonując się, że muzyki współczesnej nie trzeba się bać.

Podczas koncertu zabrzmią kompozycje przeznaczone na tradycyjne instrumentarium (perkusja i klarnet basowy) - zarówno w połączeniu akustycznym oraz z towarzyszeniem multimediow i elektroniki, jak również na instrumentarium nieco odbiegające od standardów powszechnie uznawanych za "standardowe". Zaprezentowane utwory przeniosą dzieci do być może nieznanego im jeszcze świata dźwięków, połączeń brzmieniowych i barwowych.

 

Rezerwacja biletów - telefonicznie w kasie biletowej lub w Dziale Organizacji Widowni pod numerami telefonów: 32 73 25 312 i 32 73 25 320, w godzinach od 10:00 do 20:00, od wtorku do soboty.

Zespół R&B Modern tworzy dwójka pasjonatów muzyki - Jadwiga CzarkowskaWojciech Herzyk. Klarnet basowy oraz perkusja, niecodzienne i niekonwencjonalne połączenie dające niezwykle interesujące możliwości wyrazowe oraz efektowne, niespotykane brzmienie. Ideą zespołu jest zainteresowanie słuchacza szeroko pojmowaną muzyką klasyczną, a w szczególności polską muzyką współczesną. W repertuarze zespołu można znaleźć utwory takich kompozytorów jak Andrzej Krzanowski, Tomasz Jakub Opałka, Dariusz Janus, Simon Proctor, Frideric Perreten, Liliana Kostrzewa, Etienne Hasn, Nikolet Burzyńska i in. czy Astor Piazzolla, a nawet Jan Sebastian Bach. Artyści prowadzą działalność animującą powstawanie nowego repertuaru przeznaczonego na ten nietypowy skład poprzez współpracę z młodym pokoleniem kompozytorów takich jak: w/w Tomasz Jakub Opałka, Dariusz Przybylski, a także twórcami skupionymi wokół Fundacji ForMusic oraz Związku Kompozytorów Polskich.

Wykonawcy

R&B Modern: