muzyka NIEPODLEGŁA.

Sala koncertowa
niedziela
11 listopada 2018 | godz. 21:00
muzyka NIEPODLEGŁA.

Program

muzyka NIEPODLEGŁA.

Autorski projekt Miuosha dedykowany setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 lat historii opowiedzianej za pomocą piosenek: od „Miłość Ci wszystko wybaczy” po „Sen o Victorii”. Wszystkie w nowych aranżacjach, z udziałem Miuosha i jego muzyków, znakomitych gości (m.in. Muńka Staszczyka, Sebastiana Riedla, Justyny Święs czy Marceliny) oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

– Koncert to zbiór ważnych utworów dla Polski - zarówno tych, które w jakiś sposób funkcjonowały obok najważniejszych wydarzeń historycznych, jak i tych, które  po latach do nich się odnoszą. Potraktowaliśmy ten materiał z szacunkiem co do formy pierwotnej, jednak został praktycznie wyprodukowany od nowa, w charakterystyczny sposób dla współczesnych nurtów muzycznych, z którymi jestem kojarzony. Ponadto ich wykonanie zostanie wzbogacone o udział NOSPR-u. To wyjątkowe połączenie klasyki polskiej muzyki popularnej, pewnego rodzaju historii, nowego brzmienia i wspaniałych, utalentowanych gości. Jestem zaszczycony, że to akurat ja mogłem się tym zająć. Jedna z ciekawszych przygód mojego muzycznego życia – mów Miuosh.

– Jako Miasto Muzyki UNESCO świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na nasz sposób – wyjątkowym koncertem. Cieszę się, że zadania stworzenia tego projektu podjął się Miuosh – artysta, który swoim talentem rozsławia Katowice – mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

 

Dyrygent

Wykonawcy

Miuosh, FDG. Orkiestra, Marcelina, Justyna Święs, Muniek Staszczyk, Sebastian Riedel, Maciej Lipina, Mateusz Konieczny, Daria Ryczek, Joanna Kściuczyk-Jędrusik