Środa Młodych / Koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego / Maja Horvat

Sala kameralna
środa
9 stycznia 2019 | godz. 19:30
Środa Młodych / Koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego / Maja Horvat

Program

Johannes Brahms III Sonata na skrzypce i fortepian d-moll

Karol Szymanowski – Mity na skrzypce i fortepian op. 30

Paul HindemithI Sonata skrzypcowa Es-dur

Karol SzymanowskiNockturn i Tarantella op. 28

Czas trwania koncert ok. 75 minut.

 

 

Laureatka 3 nagrody i nagrody specjalnej na 
I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego.

 

Maja Horvat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku siedmiu lat w Szkole Muzycznej w Jesenicach. Początkowo kształciła się w klasie Bojana Risticia, następnie prof. Blanki Piotrovskiej. W ciągu tamtych początkowych siedmiu lat edukacji wielokrotnie koncertowała. Zdobyła duże doświadczenie, występując w Słowenii, Niemczech, Czechach i Austrii. W 2015 r. ukończyła Konserwatorium Muzyczno-Baletowe w Lublanie w klasie Volodji Balžalorskiego. Od października 2015 r. studiuje w londyńskim Royal College of Music w klasie prof. Daniela Rowlanda i prof. Leonida Kerbela. Pracowała pod kierunkiem wielu cenionych pedagogów, takich jak Ivry Gitlis, Anton Martynow, Alina Ibragimowa, Saewon Suh (Korea), Vasilij Meljnikov (Akademia Muzyczna w Lublanie), Tatiana Bałaszowa (Rosja), Igor Ozim (Mozarteum Salzburg), Wonji Kim Ozim (Mozarteum Salzburg).

Jako solistka i kameralistka zdobyła szereg nagród konkursów krajowych i międzynarodowych. Jako solistka koncertowała z Orkiestrą Filharmonii Słoweńskiej, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Słoweńskiej, Orkiestrą Symfoniczną Konserwatorium Muzyczno-Baletowego w Lublanie, Orkiestrą Kameralną „Mladi ljubljanski solisti” („Młodzi soliści lublańscy”), Orkiestrą Kameralną im. Mendelssohna i orkiestrami okolicznościowymi. W 2019 r. odnowi współpracę z Orkiestrą Filharmonii Słoweńskiej, a pod koniec tego samego roku występować będzie z Orkiestrą Filharmoniczną Royal College of Music.

 

Recitale solowe, jakie najbardziej utkwiły jej w pamięci, to m. in. koncert w siedzibie organizacji Glasbena Mladina Ljubljanska (Muzykalna Młodzież Lublańska), teatrze Križanke (Lublana, 2014 r.), recital w barokowej sali w Radovljicy (2015 r.) i koncert w Grand Hotelu Union w Lublanie (2017 r.).

 

Jest stypendystką Royal College of Music, ponadto wspiera ją przedsiębiorstwo Zavarovalnica Triglav (w ramach projektu The Big Five) oraz Klub Rotariański w Bledzie, jak również wielu innych anonimowych darczyńców.

Wykonawcy

Maja Horvat skrzypce
Radosław Kurek fortepian

Ceny biletów

1 zł