Wtorkowy Klub Jazzowy / Danuta Błażejczyk / Gershwin – człowiek którego kocham

Sala kameralna
wtorek
19 lutego 2019 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Danuta Błażejczyk / Gershwin – człowiek którego kocham

Program

Danuta Błażejczyk, wokalistka jazzowa, piosenkarka. Karierę rozpoczynała w zespołach amatorskich, z którymi występowała i zdobywała nagrody (m.in. I miejsce na Przeglądzie Wokalistów i Zespołów Muzycznych Lubelszczyzny, 1976). W 1985 nawiązała współpracę z Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim, która zaowocowała prezentacją utworu obu autorów Taki cud i miód na festiwalu piosenki w Opolu w 1985 (nagroda specjalna za indywidualność artystyczną). W kolejnych latach występowała i nagrywała z zespołami Big Warsaw Band, Alex Band, Brass Standard Jazz Orchestra, artystami estrady (Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Górnym) i muzykami jazzowymi, m.in. Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Zabieglińskim. Zarejestrowała kilkanaście albumów z muzyką jazzową, rozrywkową, kolędami i piosenkami dla dzieci.  

Program koncertu wypełnią utwory George’a Gershwina, wybitnego kompozytora, pianisty i dyrygenta. Był pierwszym amerykańskim twórcą, który zdobył uznanie zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie, łącząc w naturalny sposób stylistykę teatrów brodwayowskich, jazzu i tradycję europejskiej muzyki klasycznej. Kompozycje Gershwina przetrwały zmieniające się mody, wiele z nich weszło do kanonu standardów jazzu i muzyki rozrywkowej. 

Danuta Błażejczyk wykona utwory zarejestrowane przez nią na płytach „Gershwin – The Man I Love” (1999) i „Summertime” (2005). Będzie również zapowiadać utwory, przytaczając interesujące fakty i anegdoty z życia kompozytora.

Wykonawcy

Danuta Błażejczyk vocal
Artur Grudziński fortepian, instrumenty klawiszowe
Konrad Kubicki gitara basowa, kontrabas
Piotr Malicki gitary
Andrzej Błażejczyk perkusja, instrumenty perkusyjne

Ceny biletów

40 zł