Wtorkowy Klub Jazzowy / Hanna Banaszak

Sala kameralna
wtorek
20 listopada 2018 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Hanna Banaszak

Hanna Banaszak, wokalistka jazzowa, piosenkarka. Zadebiutowała w 1976 na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1977-79 śpiewała z grupą jazzu tradycyjnego Sami Swoi, z którą dała wiele koncertów w Polsce i za granicą. W 1980 rozpoczęła karierę solową. Współpracowała ze Zbigniewem Górnym, Januszem Komanem, Wojciechem Trzcińskim, Jerzym Wasowskim, Jeremim Przyborą, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Wykonała jedną z partii wokalnych w „Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Występowała w Europie, USA i Kanadzie. 1986-94 koncertowała i nagrywała z gitarzystą Januszem Stroblem. Jest laureatką Grand Prix festiwalu piosenki Europopstar (Knokke, Belgia) i Nagrody Witora (1988). Wykonuje standardy jazzu i muzyki rozrywkowej, przeboje okresu międzywojennego, ballady, samby i piosenki poetyckie (do tekstów m.in. J. Kochanowskiego, W. Szymborskiej, W. Brodskiego).

 

Jacek Szwaj, pianista, wokalista, kompozytor. Studiował fortepian jazzowy na Akademiach Muzycznych w Katowicach i Poznaniu. Prowadzi zespół Jacek Szwaj Trio, współpracuje z Hanną Banaszak, grupami Uluru, Flou i czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Przybyłowiczem, Wojciechem Myrczkiem. Komponuje piosenki i muzykę do filmów.

 

Zbigniew Wrombel, kontrabasista, gitarzysta basowy, pedagog. Absolwent klasy kontrabasu AM w Poznaniu. Zadebiutował w grupie Warsztat; w latach 80. grał w zespołach String Connection i Vintage Band. Jako muzyk studyjny dokonał wielu nagrań dla radia, telewizji, teatru i filmu. Koncertował i nagrywał m.in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną, Januszem Muniakiem, Andrzejem Jagodzińskim.

 

Krzysztof Przybyłowicz, perkusista, muzyk sesyjny. Jest założycielem i wykładowcą Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej AM w Poznaniu. Grał w zespołach Warsztat, String Connection, Vintage Band, współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Wojciechem Karolakiem, Jarosławem Śmietaną. Towarzyszył wokalistkom: Ewie Bem, Deborze Brown, Urszuli Dudziak, Annie Marii Jopek.

 

Andrzej Mazurek, wszechstronny muzyk, specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych. Jest zapraszany do projektów jazzowych, folkowych i rockowych. Od 25 lat współpracuje z Hanną Banaszak.


Podczas koncertu usłyszymy m.in. Spain Chicka Corei, Oblivion Astora Piazzolli, Kołysankę Krzysztofa Komedy, Summertime George`a Gershwina, temat z filmu „Dzieci Sancheza” Chucka Mangione oraz utwory Hanny Banaszak do tekstów Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego.

 

Bogdan Chmura

Wykonawcy

Jacek Szwaj fortepian
Zbigniew Wrombel kontrabas
Andrzej Mazurek instrumenty perkusyjne
Krzysztof Przybyłowicz perkusja

Ceny biletów

70 zł