Wtorkowy Klub Jazzowy / Zaduszki Jazzowe / Ida Nielsen & Band

Sala kameralna
wtorek
6 listopada 2018 | godz. 19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Zaduszki Jazzowe / Ida Nielsen & Band

Program

Ida Nielsen, duńska gitarzystka basowa, wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, liderka. Na gitarze basowej zaczęła grać w wieku 16 lat. 1993-98 studiowała w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze. Była członkinią zespołów Zap Mama i Michael Learns to Rock. W 2008 zarejestrowała debiutancką płytę „Marmelade”. Dwa lata później zaczęła występować w grupach towarzyszących Prince’owi – 3rdeyegirl i The New Power Generation, gdzie grała na gitarze i śpiewała aż do śmierci lidera w 2016. W 2014 ukazał się jej drugi autorski album („Sometimes a Girl Needs Sugar too”), a w 2016 płyta dedykowana Prince’owi „TurnItUp”. Ida Nielsen wykonuje fuzję dynamicznego funku, hip-hopu, reggae i world music.

Mika Vandborg, duński gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Zadebiutował w zespole Gnags, w 2004 rozpoczął współpracę z piosenkarzem Dicte. Od 2011 koncertował z formacją Mika Vandborg & Friends, do której zapraszał różnych wykonawców. Wkrótce założył zespół Electric Guitars, z którym nagrał trzy albumy.

Patrick Dorcean, urodzony na Haiti belgijski perkusista, kompozytor, muzyk sesyjny, producent i pedagog. Współpracował m.in. z zespołami Zap Mama, Postman, Soulsister oraz z Jefem Lee Johnsonem, Khadją Nin, Markiem Moulinem, duetem Sam Vloemans & Reggie Washington.     

Kuku Agami, jeden z najpopularniejszych raperów duńskiej sceny hip-hopowej, występuje od 1989.

Bogdan Chmura

Wykonawcy

Ida Nielsen & Band
Ida Nielsen gitara basowa, vocal
Mika Vandborg gitara, vocal
Patrick Dorcean perkusja
Kuku Agami rap, recytacje

Ceny biletów

60 zł