Duo Granat / Astor Piazzolla – Najpiękniejsze arie i tanga

Sala kameralna
sobota
20 stycznia 2018 | godz. 20:00
Duo Granat / Astor Piazzolla – Najpiękniejsze arie i tanga

Program

Astor Piazzolla – Najpiękniejsze arie i tanga

 

DUO GRANAT  duet fortepianowy

Tamara Granat – liderka i założycielka zespołu który prowadzi od 35 lat, wrocławianka , ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku, szlif pianistyczny zdobywała pod okiem profesora Wiktora Mierzanowa i Tatiany Szebanowej.

Adrian Kreda – urodzony w Buenos Aires , pianista o trzech obywatelstwach ( argentyńskim , szwajcarskim i polskim) studiował w Buenos Aires, Krakowie i Genewie – jest spadkobiercą tradycji pianistycznych takich profesorów jak: Edith Murano, Bruno Gelbera i Paula Badura- Skody. Obecnie jest dziekanem i profesorem klasy fortepianu w Konserwatorium Muzycznym w Genewie.

Pianiści znają się od 25 lat , ich wspólna praca jest cudownym wypełnieniem artystycznym , nieustannie realizują swoje muzyczne wizje i projekty. Podzielają tę samą pasję do gry w duecie fortepianowym , potrzebę  wyrażania myśli, a przede wszystkim ogromną chęć realizacji projektów całościowych o konkretnej tematyce. Oprócz regularnie wykonywanych koncertów i recitali w Polsce i Europie pianiści dokonują wielu rejestracji nagraniowych płyt CD oraz DVD.I tak w 2015 roku powstaje płyta o nazwie DESTINY z muzyką argentyńską Astora Piazzolli ( tanga w opracowaniu Adriana Kredy) i Carlosa Guastavino (romanse argentyńskie) na dwa fortepiany. W 2016 duet nagrywa jako pierwszy w Polsce album dwupłytowy wszystkich sonat Mozarta na cztery ręce „All 6 sonatas for piano 4 hands”.Album zarejestrowany jest w budynku Nospr na Sali Kameralnej. W 2017  duet dokonuje nagrania dla Agencji Muzycznej Polskiego Radia w Warszawie  wszystkich 5 koncertów Mozarta i Bacha na dwa fortepiany w niekonwencjonalnym wykonaniu z kwartetem smyczkowym Prima Vista. Płyta zostanie wydana w luty 2018 roku.

Mówi się, że w życiu ważne są cele- trzeba je mieć, stawiać sobie coraz to nowe wyzwania a potem je realizować. Takim właśnie marzeniem było stworzenie programu muzyczno-tanecznego na który wszystkich Państwa mamy zaszczyt zaprosić. Tanga Astora Piazzolli wykonane  w doborowej, międzynarodowej obsadzie pod opieką rodowitych Argentyńczyków - Adriana Kredy i Juana Jose Laici. Usłyszą Państwo najpiękniejsze arie z operety Maria de Buenos Aires oraz tanga w aranżacji Adriana Kredy na dwa fortepiany w towarzystwie Magdaleny Idzik ( mezzosopran ),Juana Jose Laici ( baryton) i Szymona Linette ( perkusja).Całość dobarwi para taneczna – mistrzowie tanga z Włoch i Wenezueli- Francesca Del Buono i John Erban.

Muzyka genialnie oddaje klimat i atmosferę wielkiego, niesamowitego miasta Buenos Aires.
Jest zmysłowa, namiętna, obsesyjnie piękna. Muzyka i taniec wprowadza słuchacza w trans tanga.

 

 

 

Wykonawcy

Duo Granat: Tamara Granat – fortepian, Adrian Kreda – fortepian, aranżacje, Magdalena Idzik – mezzosopran, Juan Jose Laici – baryton, Szymon Linette – perkusja, Francesca Del Buono – tancerka, John Erban – tancerz

Ceny biletów

60 zł 70 zł