W naszych sercach Polska

Sala koncertowa
niedziela
12 listopada 2017 | godz. 18:30
W naszych sercach Polska

Program

Zapraszamy na wydarzenie artystyczne pn. „W naszych sercach Polska” upamiętniające 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość, którą patronatem honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, odbędzie się 12 listopada o godz. 18:30 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 

Wydarzenie rozpocznie się wspólnym śpiewem polskich pieśni patriotycznych. Wraz z NOSPR i Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia będziemy mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze pieśni hymniczne towarzyszące nam przez wieki. W drugiej części zatytułowanej „…zachodzi czerwone słoneczko”, śląscy artyści (NOSPR wraz z m.in. Stanisławem Soyką i Józefem Skrzekiem) wykonają śląskie pieśni ludowe i powstańcze.

 

Uroczystość finansowana jest między innymi w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Organizatorami wydarzenia są Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Katowice oraz NOSPR.

 

Darmowe wejściówki na wydarzenie będzie można odbierać w kasie NOSPR od piątku, 3 listopada, od godz. 10.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki (z wyjątkiem posiadaczy „Karty Dużej Rodziny” lub katowickiej karty „Nas Troje i więcej” – przy odbiorze wejściówek prosimy okazać wszystkie ważne karty).

 

UWAGA: wejście na koncert będzie możliwy jedynie w godz. 16:30–18:00.

 

Dyrygent

Tomasz Chmiel, Alexander Humala, Miłosz Wośko

Wykonawcy

Anna Szostak przygotowanie chóru
Józef Skrzek
Grzegorz Płonka
Ela Skrzek
Anna Brachaczek
Patrycja Zarychta
Abradab
DJ Eprom
Kapela góralska
Zabrzańskie Stowarzyszenie Kulturalne Załogowa Górnicza Orkiestra Dęta „Makoszowy” (dyr. Henryk Mandrysz)