Mała Akademia Jazzu / Viva flamenco! Muzyczna podróż z Indii do Hiszpanii

Sala kameralna
wtorek
14 listopada 2017 | godz. 10:00
Mała Akademia Jazzu / Viva flamenco! Muzyczna podróż z Indii do Hiszpanii

Program

Viva flamenco!!! Muzyczna podróż z Indii do Hiszpanii

 

Flamenco jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym gatunkiem muzyki etnicznej na świecie. Powstała w Andaluzji - regionie południowej Hiszpanii, w którym przez setki lat przewijały się kultury różnych państw i nacji. Andaluzja była krainą Fenicjan i Kartagińczyków, była kolonią grecką i Imperium Rzymskim, cesarstwem wizygockim i arabskim kalifatem. Każda cywilizacja posiadała własne zwyczaje, muzykę i instrumenty.

Po wielu latach, w wyniku wzajemnych wpływów i przemieszania się tych wszystkich elementów, na początku XIX wieku powstała tajemnicza, niezwykle ekspresyjna muzyka, którą dziś znamy pod nazwą flamenco.

Muzyka, którą usłyszymy podczas tej audycji jest połączeniem tradycyjnego flamenco z kulturą indyjską, arabską oraz jazzem.

 

Artysta, którego zaprosiliśmy do udziału w audycji to mistrz gitary flamenco, sitaru oraz innych egzotycznych instrumentów, leader zespołu Indialucia oraz Viva Flamenco

 

Mała Akademia Jazzu to cykl audycji muzycznych dla szkół podstawowych, podczas których dzieci mają okazję poznać gatunki muzyczne takie jak jazz, blues, folk, soul, gospel, będące fundamentem muzyki rozrywkowej i tym samy niezbędnym elementem edukacji muzycznej każdego młodego odbiorcy. Audycje są prowadzone przez profesjonalnych wykonawców, artystów związanych z polską (i nie tylko) sceną muzyczną. W prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób uczestnicy Małej Akademii Jazzu zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej. Do udziału zapraszamy dzieci z klas 1 - 3.

Wykonawcy

Michał Czachowski (gitara flamenco, sitar, cajon)

Ceny biletów

5 zł