Muzyka Dawna / Wrocławska Orkiestra Barokowa / Olga Pasiecznik

4 października zapraszamy na pierwszy w nowym sezonie koncert z cyklu Muzyka Dawna!

Trzech klasyków wiedeńskich na jednym koncercie w sali koncertowej NOSPR - dzieła Haydna, Mozarta i Beethovena w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej pod batutą Jarosława Thiela i z udziałem znakomitej Olgi Pasiecznik!

Wrocławska Orkiestra Barokowa to jeden z najważniejszych polskich zespołów grających na instrumentach historycznych. Dyrektorem artystycznym orkiestry od początku jej istnienia jest znakomity wiolonczelista – Jarosław Thiel, który w swojej działalności artystycznej skupia się przede wszystkim na problematyce historycznych praktyk wykonawczych.

Podczas koncertu będziemy mogli również podziwiać wspaniały głos Olgi Pasiecznik, laureatki najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów wokalnych w s’Hertogenbosch, Konkursu im. Mirjam Helin w Helsinkach oraz im. Królowej Elżbiety w Brukseli. Artystki, która występuje na najważniejszych scenach operowych całego świata (Opéra Bastille, Théâtre des Champs-Élysées, Komische Oper Berlin, Teatro Real, Bayerische Staatsoperoraz z najwybitniejszymi światowymi orkiestrami (m.in. Boston Symphony Orchestra, Wiener Symphoniker, Orchestre National de France).

Informacje

Sala koncertowa
Piątek
4 października 2019 | 19:30

Dyrygent

Jarosław Thiel

Wykonawcy

Wrocławska Orkiestra Barokowa
Olga Pasiecznik sopran

Ceny biletów

25 zł 35 zł 50 zł 70 zł