Simon Rattle, Magdalena Kožená i plejada gwiazd!

24 października br. sir Simon Rattle, Magdalena Kožená i cała plejada gwiazd wystąpią w jednym zespole kameralnym na estradzie NOSPR! Takiego koncertu nie można przegapić!

To bez wątpienia będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w sezonie 2019/2020 – występ sir Simona Rattle’a wraz z żoną, Magdaleną Koženą, wiodącą mezzosopranistką naszych czasów oraz zaproszonymi kameralistami. Będzie to koncert wyjątkowy: Simon Rattle nie zajmie bowiem swojego zwyczajowego miejsca za pulpitem dyrygenckim, ale przy fortepianie. Nie sposób opisać w jednym akapicie sukcesów sir Simona Rattle’a – wieloletniego dyrygenta Berliner Philharmoniker, obecnie prowadzącego London Symphony Orchestra. Jedną z jego największych zasług z perspektywy kultury polskiej jest zaangażowanie się w propagowanie polskiego dziedzictwa muzycznego, zwłaszcza dorobku Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego. W jednym z wywiadów przyznał, iż spotkanie z muzyką Szymanowskiego było dla niego „miłością od pierwszego wejrzenia”. To dzięki zaangażowaniu Rattle’a Król Roger znalazł się w stałym repertuarze teatrów operowych. Artysta był członkiem komitetu honorowego I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którego NOSPR była głównym organizatorem.

Podczas koncertu w NOSPR z Simonem Rattlem i Magdaleną Koženą wystąpi jeszcze sześciu innych wyjątkowych muzyków, wśród których będą m.in. ceniony solista Giovanni Guzzo (skrzypce) czy Amihai Grosz, lider sekcji altówek Filharmoników Berlińskich. 

[Agnieszka Nowok-Zych]

 

Bilety dostępne online i w kasach NOSPR.

Informacje

Sala koncertowa
Czwartek
24 października 2019 | 19:30

Wykonawcy

Magdalena Kožená sopran
Simon Rattle fortepian
Giovanni Guzzo skrzypce
Rahel Maria Rilling skrzypce
Amihai Grosz altówka
Dávid Adorján wiolonczela
Kaspar Zehnder flet
Andrew Marriner klarnet

Ceny biletów

30 zł 50 zł 70 zł 90 zł