Dni Mieczysława Wajnberga / 17 - 27 stycznia 2019

W roku setnej rocznicy urodzin Mieczysława Wajnberga zapraszamy na serię koncertów poświęconych twórczości tego znakomitego kompozytora.

Cykl zainauguruje 17 stycznia koncert z serii NOSPR kameralnie, podczas którego w interpretacji instrumentalistów NOSPR, Kai Danczowskiej i Wioletty Fludy usłyszymy jego Sonatę na fagot solo Sonatę na klarnet i fortepian oraz Septet Es-dur Ludwiga van Beethovena.

18 stycznia Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Jamiego Phillipsa wystąpi z fantastycznym programem, pełnym pozamuzycznych inspiracji, bajkowości i fantazji. Tego wieczoru w sali koncertowej zabrzmi Poemat symfoniczny „Wodnik” Antonina Dvořáka, Balet „Moja matka gęś” Maurice’a Ravela, Uczeń czarnoksiężnika Paula Dukasa oraz Fantazja na wiolonczelę i orkiestrę Mieczysława Wajnberga, którą wraz z orkiestrą NOSPR wykona uznany wiolonczelista młodego pokolenia, Marcin Zdunik.

20 stycznia w interpretacji Berlin Piano Trio usłyszymy Trio fortepianowe op. 24 i Pieśni dziecięce op. 13 Wajnberga, które wykona polska sopranistka - Joanna Freszel, a także 7 pieśni na sopran i trio fortepianowe op. 127 oraz II Trio fortepianowe e-moll op. 67 jednego z najbliższych przyjaciół Wajnberga - Dmitrija Szostakowicza.

Na koncercie z serii Środa Młodych będziemy mogli podziwiać młodych artystów - Wojciecha Fudalę i Michała Rota, którzy wykonają dla nas dzieła Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego oraz I Sonatę C-dur i II Sonatę g-moll na wiolonczelę i fortepian Mieczysława Wajnberga.

24 stycznia muzyka patrona cyklu ponownie zagości w programie koncertu NOSPR kameralnie. Tym razem w interpretacji instrumentalistów NOSPR usłyszymy Trio na flet altówkę i harfę Mieczyslawa Wajnberga, Dreamscape Andrzeja Panufnika i Sonatę g-moll na wiolonczelę i fortepian Sergieja Rachmaninowa.

26 stycznia AUKSO z towarzyszeniem Jadwigi Kotnowskiej i Andrzeja Cieplińskiego pod batutą Marka Mosia wykona I Symfonię kameralną, I Koncert fletowy, Koncert klarnetowy oraz III Symfonię kameralną.

Cykl zakończy Mistrzowski koncert kameralny Linusa Rotha, Janusza Wawrowskiego i José Gallardo. 

Informacje

Sala kameralna
Czwartek
17 stycznia 2019 | 19:30

Wykonawcy

Kaja Danczowska skrzypce
Maria Shetty altówka
Adam Krzeszowiec wiolonczela
Krzysztof Firlus kontrabas
Piotr Lato klarnet
Tadeusz Tomaszewski waltornia
Damian Lipień fagot
Wioletta Fluda fortepian

Ceny biletów

10 zł