NOSPR kameralnie / 11 października 2018

Wraz z nowym sezonem NOSPR powraca seria koncertów kameralnych z udziałem muzyków NOSPR! 

Serię rozpocznie koncert 11 października, na którym usłyszymy dwa kwintety fortepianowe w wykonaniu zespołu muzyków młodego pokolenia w składzie: Karolina Szefer-Trocha, Sulamita Ślubowska, Dawid Jadamus, Adam Krzeszowiec i Krzysztof Firlus. Partię fortepianową w obu kwintetach wykona Grzegorz Biegas.

Ralpha Vaughan-Williamsa Kwintet fortepianowy c-moll, przywrócony do repertuaru w XXI wieku po ponad 100 latach od czasu skomponowania, łączy w sobie brahmsowski rozmach muzycznych gestów w części I z romantycznym nastrojem części II, który kompozytor zwieńczył w finale wariacjami i efektowną codą naśladująca brzmienie dzwonu.

 II Kwintet fortepianowy A-dur Antonina Dvořaka obfity jest w taneczne rytmy polki, która obecna w I części powraca w finale. Nie brak w nim jednak momentów zadumy i nawiązań do innych gatunków. Części II – Dumka sugeruje inspirację tradycją ukraińskiej pieśni epicko-lirycznej natomiast część III to połączenie scherza ze stylizacją furianta, czeskiego tańca ludowego, który jednak momentami przypomina walca.

Informacje

Sala kameralna
Czwartek
11 października 2018 | 19:30

Wykonawcy

Sulamita Ślubowska skrzypce
Dawid Jadamus altówka
Adam Krzeszowiec wiolonczela
Krzysztof Firlus kontrabas
Grzegorz Biegas fortepian
Karolina Szefer-Trocha skrzypce

Ceny biletów

10 zł