Budowa organów koncertowych dla NOSPR

Szanowni Państwo,

informujemy, że 11 maja 2018 w siedzibie NOSPR zawarto umowę na realizację zadania po dokonaniu wyboru Wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego Organy piszczałkowe dla NOSPR – zaprojektowanie, budowa i montażz konsorcjum Anton Škrabl s.p. (Brestovec 30, SI-3250 Rogaška Slatina, Słowenia) oraz partnerem konsorcjum Thomasem Jannem Orgelbau GmbH (Allkofen 208-D 84082 Laberweinting, Deutschland), reprezentowanymi przez lidera konsorcjum - Antona Škrabla.

Założone przez Antona Škrabla w 1990 roku przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji, renowacji, naprawie, konserwacji, regulacji i strojeniu organów oraz sprzedaży części organowych. Konsorcjum jest jednym z największych producentów w Europie, instrumenty wykonane przez Škrabl można usłyszeć i zobaczyć w ponad 30 krajach świata. W Polsce podziwiać można między innymi organy Akademii Muzycznej w Katowicach, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu, czy instrument wybudowany w 2017, który znajduje się w kościele p. w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Bydgoszczy.

Thomas Jann Orgelbau GmbH to niemiecka firma z wielkimi tradycjami (data założenia 1974 r.), specjalizująca się w budowie organów. Firma buduje zróżnicowane instrumenty przeznaczone zarówno do kościołów jak i sal koncertowych. Firma zbudowała organy m. in. dla takich sal koncertowych jak: Qingdao Grand Theatre w Chinach (2010) i Konzerthalle Bamberg w Niemczech (1993).