Quatuor Ebène / Festiwal Katowice Kultura Natura

Tradycją Festiwalu Kultura Natura stało się zapraszanie najlepszych na świecie kwartetów. Tak będzie także podczas tegorocznej edycji Festiwalu, kiedy to wystąpi Quatuor Ebène!

New York Time pisał o nich w 2019 r.: “Kwartet smyczkowy, który z łatwością przeobraża się w jazzband”. 
Ich stylu nie da się określić jednym słowem – stworzyli swój własny sposób przekazu, ich koncerty charakteryzuje niezwykła energia. W roku 2004 kwartet odniósł bezprecedensowe zwycięstwo w konkursie muzycznym ARD. Od tego momentu zespół pnie się coraz wyżej, a o jego sukcesach świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.

Klasyczny repertuar dla kwartetu smyczkowego pozostaje dla zespołu najważniejszy. W tym sezonie Quatuor Ebène koncentruje się na kwartetach Ludwiga van Beethovena. W Katowicach muzycy wykonają Kwartet smyczkowy D-dur op. 18 nr 3 i Kwartet smyczkowy C-dur Razumovsky op. 59 nr 3 tego kompozytora.

W sezonie 2017/2018 Quatuor Ebène wystąpi między innymi w berlińskiej filharmonii, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, paryskiej filharmonii, wiedeńskim Konzerthaus, Konserthus w Sztokholmie oraz nowojorskiej Carnegie Hall.

Informacje

Sala koncertowa
Wtorek
15 maja 2018 | 19:30

Wykonawcy

Quatuor Ebène

Ceny biletów

10 zł 20 zł 30 zł